Nagu sēnīte zem naga

Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, kas var skart gan pusaudžus, gan pieaugušos. Sēnīšu slimības nav bīstamas, taču tās var būt ļoti neērtas un sāpīgas. Nagu sēnīte ir lipīga un var ātri izplatīties. Pareiza nagu kopšana ir svarīga, lai izvairītos no infekcijām. Onihomikoze ir nagu infekcija, ko izraisa sēnīte.

Infekcija var izplatīties uz visiem nagiem, bet parasti skar tikai vienu vai divus nagus. Onihomikoze parasti tiek konstatēta uz kāju nagiem. Infekcija parasti sākas uz viena vai diviem nagiem un pēc tam izplatās uz citiem nagiem. Nagu sēnīte nav bīstama, taču tā var būt ļoti neērta un sāpīga. Nagu sēnītes simptomi ir trausli, dzeltenīgi vai zaļgani nagi. Nagi var kļūt raupji un zvīņaini, un tie var nolobīties no nagu pamatnes.

Izvērstos gadījumos nagi var pilnībā atdalīties. Nagu sēnīte ir ne tikai neizskatīga, bet arī ļoti sāpīga. Infekcija ir lipīga un var viegli izplatīties. Pareiza nagu kopšana ir svarīga, lai izvairītos no infekcijām. Nagu sēnīte parasti tiek pārnesta tiešā saskarē ar patogēnu. Sēnes dzīvo siltā un mitrā vidē un var viegli izplatīties peldbaseinos, saunās vai ģērbtuvēs.

Stingri apavi veicina arī nagu sēnītes izplatīšanos. Tā kā infekcija ir lipīga, cilvēkiem ar kāju nagu sēnīti regulāri jākopj un jāapstrādā nagi, lai izvairītos no infekcijas izplatīšanās. Nagu sēnītes ārstēšanai ir vairākas iespējas. Vispirms jums jāredz ārsts, lai noskaidrotu diagnozi.

Jūsu ārsts ieteiks Jums piemērotāko ārstēšanas metodi. Daudzos gadījumos, lai iznīcinātu sēnīti, tiek nozīmēta pretsēnīšu ārstēšana. Pretsēnīšu zāles ir pieejamas tablešu vai krēmu veidā, un tās parasti lieto četras līdz sešas nedēļas. Smagos gadījumos var būt nepieciešama ķirurģiska ārstēšana, lai noņemtu skartos nagus. Lai novērstu nagu sēnīšu infekciju, jums jāievēro šādi padomi: – Vienmēr valkājiet tīrus apavus un zeķes. – Regulāri mainiet zeķes un katru dienu rūpīgi vēdiniet apavus.

SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR PRODUKTU VAR ​​ATRAST ŠEIT

1. Nagu sēnīte: cēloņi

Kā nagu sēnīte nokļūst zem naga? Cēloņi ir dažādi un bieži vien neskaidri. Daudzos gadījumos iemesls ir novājināta imūnsistēma. Nehigiēniski apstākļi, pastiprināta svīšana vai samazināta asinsrite var izraisīt arī sēnītes pieķeršanos nagam un savairošanos.

2. Nagu sēnīte: simptomi

Onihomikoze ir izplatīta infekcijas slimība, kas galvenokārt skar roku un kāju nagus. Simptomi ir trausli, dzeltenīgi vai sarkanīgi nagi. Tomēr nagu sēnīte var izraisīt arī niezi, sāpes un iekaisumu. Smagos gadījumos nagu sēnīte var izraisīt pat asins saindēšanos.

3. Nagu sēnīte: ārstēšanas iespējas

Nagu sēnīte ir izplatīta infekcija, ko var viegli ārstēt. Ir vairākas ārstēšanas iespējas, kas palīdzēs atbrīvoties no sēnītes un atgriezīs nagus veselīgu izskatu. Lokāli lietojami medikamenti: Šīs zāles tiek uzklātas uz skartajiem nagiem un cīnās ar sēnīti. Tie ir krēmu, aerosolu vai losjonu veidā, un tie jālieto vairākas reizes dienā, kā norādījis ārsts. Pretsēnīšu līdzekļi:

Šīs zāles lieto tablešu veidā un cīnās ar sēnīti no iekšpuses. Visizplatītākie pretsēnīšu līdzekļi onikohimikozes ārstēšanai ir flukonazols un terbinafīns. Tās jālieto vienu vai divas reizes dienā, kā norādījis ārsts. Lāzerterapija: šī ir jauna ārstēšanas metode, kas vēl nav pilnībā izpētīta.

Lāzerterapija ietver īpaša lāzera mērķēšanu uz skartajiem nagiem, lai cīnītos pret sēnīti. Lai sasniegtu vēlamo efektu, apstrāde jāatkārto vairākas reizes. Ķirurģiskā ārstēšana: Smagos gadījumos ārsts var ķirurģiski iejaukties un noņemt skarto nagu. Tomēr tas ir nepieciešams tikai retos gadījumos.

4. Novērst nagu sēnīti – padomi profilaksei

Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, kas rodas galvenokārt rudenī un ziemā. Sēnes plaukst mitrā un siltā vidē un ātri vairojas. Nagu sēnīte ir lipīga, un tāpēc to var viegli nodot citiem cilvēkiem. Tāpēc jums jāievēro daži vienkārši padomi, lai novērstu nagu sēnīšu infekciju.

• Uzturiet nagus tīrus un sausus. Regulāri mazgājiet rokas un rūpējieties par nagiem. Izmantojiet maigu ziepjūdeni un pēc tam rūpīgi nosusiniet rokas.

• Valkājiet elpojošus apavus, kas izgatavoti no dabīgiem materiāliem. Plastmasas vai ādas apavi ir ideāli piemēroti mitruma uzsūkšanai un tādējādi var veicināt sēnīšu augšanu.

• Vannā vai dušā neizmantojiet otas vai sūkļus, jo tie var kairināt un noberzt ādu. Tā vietā izmantojiet mīkstu drānu vai mazgāšanas lupatiņu.

• Rūpīgi nosusiniet kājas, īpaši starp pirkstiem. Ja iespējams, ļaujiet kājām nožūt vai valkājiet kokvilnas vai lina zeķes, lai āda varētu elpot.

• Lietojiet tikai tīrus dvieļus un zeķes. Pēc katras lietošanas reizes mazgājiet dvieļus veļas mašīnā vismaz 60 grādu temperatūrā pēc Celsija, lai iznīcinātu baktērijas un sēnītes. Mainiet zeķes katru dienu, lai izvairītos no infekcijām.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here