Nagu sēnīte: kā inficēties un kā to ārstēt.

Ja jūs ciešat no nagu sēnītes (onihomikozes), tagad varat nomierināties. Vairumā gadījumu no sēnītes ir iespējams atbrīvoties tikai dažu dienu laikā. Lūk, kā vislabāk ārstēties un ko varat darīt pats, lai izvairītos no atkārtošanās. Pirmkārt, jums jāzina, ka nagu sēnīte nav STS.

Tā ir izplatīta sēnīšu izraisīta infekcija. Šīs sēnītes var piestiprināties pie ādas vai zem nagiem un izraisīt infekciju. Vairumā gadījumu nagu sēnīte ir nekaitīga un progresē bez komplikācijām. Tomēr smagos gadījumos tas var izraisīt sāpes, niezi un iekaisumu. Labā ziņa ir tā, ka vairumā gadījumu no nagu sēnītes ir iespējams atbrīvoties tikai dažu dienu laikā. Šeit ir dažas no visefektīvākajām ārstēšanas iespējām:

1. Pretsēnīšu krēmi vai ziedes Šīs zāles lieto ārēji, un tās parasti var iegādāties aptiekās bez receptes. Pretsēnīšu krēmi vai ziedes satur aktīvās sastāvdaļas, piemēram, klotrimazolu vai mikonazolu, kas aptur sēnīšu vairošanos. Parasti šīs zāles ir jāpiemēro skartajiem nagiem un ādai ap nagiem divas līdz trīs reizes dienā. Ārstēšana parasti ilgst apmēram četras nedēļas.

2. Perorālie pretsēnīšu līdzekļi Šīs zāles lieto tablešu veidā, un tās jāparaksta ārstam. Šo zāļu aktīvās sastāvdaļas (piemēram, flukonazols vai terbinafīns) uzbrūk sēnītēm, neļaujot tām vairoties. Ārstēšana parasti ilgst apmēram četras līdz sešas nedēļas.

3. Ārstēšana ar lāzeru Smagos nagu sēnīšu gadījumos var būt nepieciešama lāzerterapija. Šajā ārstēšanā spēcīgs lāzera stars tiek vērsts uz skarto nagu, lai iznīcinātu sēnīti. Apstrāde parasti ilgst tikai dažas minūtes un ir jāatkārto vairākas reizes, lai sasniegtu vēlamo efektu.

1. Kas ir nagu sēnīte?

Nagu sēnīte ir izplatīts stāvoklis, ko izraisa sēne vai raugs. Infekcija parasti skar vienu vai vairākus nagus, kā rezultātā nags kļūst dzeltens, brūns vai bālgans. Nagu sēnīte var izplatīties arī apkārtējās ādas vietās, izraisot niezi, sāpes un apsārtumu.

2. Kā jūs saņemat nagu sēnīti?

Nagu sēnīte ir izplatīts stāvoklis, ko izraisa sēne. Infekcija parasti notiek tiešā saskarē ar patogēnu, piemēram, publiskās vannas istabās vai ģērbtuvēs. Retos gadījumos infekcija var notikt arī caur piesārņotu ūdeni vai augsnes materiālu. Nagu sēnīte nav lipīga, kas nozīmē, ka ar to nevar inficēties, saskaroties ar inficētu personu.

3. Nagu sēnītes simptomi

Nagu sēnīte ir izplatīta infekcija, ko viegli pārnēsāt. Simptomi var būt dažādi, sākot no viegla niezes līdz stiprām sāpēm. Smagos gadījumos nagu sēnīte var izraisīt pat asins saindēšanos. Pirmās nagu sēnīšu infekcijas pazīmes bieži vien ir nelielas. Pacienti bieži vien pamana, ka kaut kas nav kārtībā, tikai tad, kad nags ir mainījis krāsu vai deformējies.

Vairumā gadījumu infekcija sākas vienā vai divos kāju nagos. Skartie nagi kļūst dzeltenīgi vai brūngani un sāk izliekties. Laika gaitā tie kļūst trausli un raupji. Ja nagu sēnīte netiek ārstēta, tā var izplatīties uz citiem nagiem vai ādā ap nagiem. Smagos gadījumos nagu sēnīte var izraisīt pat asins saindēšanos.

nagu sēnīte

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

4. Nagu sēnītes ārstēšanas iespējas

Nagu sēnīte ir izplatīts un neērts stāvoklis, ko bieži ir grūti ārstēt. Tomēr ir dažas ārstēšanas iespējas, kas var palīdzēt cīnīties ar sēnīti un mazināt simptomus. Pretsēnīšu līdzekļi ir zāles, kas iznīcina sēnītes. Tie ietver terbinafīnu (Lamisil) un itrakonazolu (Sporanox). Pretsēnīšu zāles ir pieejamas tablešu vai krējuma veidā, un tās parasti lieto vienu vai divas reizes dienā.

Ārstēšana parasti ilgst četras līdz sešas nedēļas. Lāzera terapija var būt noderīga arī cīņā pret nagu sēnīti. Šajā procedūrā lāzera stars tiek vērsts uz skarto nagu, lai iznīcinātu sēnīti. Tomēr lāzerterapija ir dārga, un vēl nav pilnībā skaidrs, cik tās ir efektīvas. Vēl viena ārstēšanas iespēja ir UV gaismas izmantošana. Šajā procedūrā UV gaisma tiek vērsta uz skarto nagu, lai iznīcinātu sēnīti.

Tomēr ārstēšana ar UV gaismu ir dārga, un nav pilnībā skaidrs, cik tās ir efektīvas. Smagos nagu sēnīšu gadījumos var būt nepieciešama ķirurģiska ārstēšana. Šajā gadījumā skartais nags tiek noņemts. Tomēr ķirurģiskā ārstēšana bieži ir sāpīga, un pastāv sēnītes atkārtotas parādīšanās risks.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here