Papilomas: cēloņi un ārstēšanas iespējas

Cēloņi Papilomas ir salīdzinoši nekaitīgi veidojumi, ko izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV). Ir vairāk nekā 100 dažādu šī vīrusa veidu, un daži no tiem ietekmē ādu un gļotādas.

Lielākā daļa papilomu gadījumu rodas infekcijas dēļ ar 6. vai 11. tipa HPV. Šie divi veidi veido 90 procentus papilomu un parasti neizraisa nekādus simptomus. Tomēr daži citi HPV veidi, tostarp HPV 16. un 18. tips, var izraisīt vēzi. Papilomas var parādīties dažādās ķermeņa daļās, bet visbiežāk uz plakstiņiem, sejas vai dzimumorgānu rajonā. Retos gadījumos tie var rasties arī plaušās vai kuņģa-zarnu traktā. Tās var rasties gan vīriešiem, gan sievietēm jebkurā vecumā, bet biežāk sastopamas gados jauniem pieaugušajiem.

Lielākā daļa papilomu ir nekaitīgas un neizraisa nekādus simptomus. Tomēr dažreiz tie var izraisīt niezi vai dedzināšanu. Pat ja tās nav bīstamas, papilomas var izskatīties neērti, un var būt grūti no tām atbrīvoties. Par laimi, ir dažas ārstēšanas iespējas, kas var palīdzēt noņemt papilomas vai vismaz apturēt to augšanu. Apakšvirsraksts: Ārstēšanas iespējas Ir daži dažādi veidi, kā ārstēt papilomas vai vismaz apturēt to augšanu.

Papilomas: cēloņi un ārstēšanas iespējas

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

Pirmkārt, ja pamanāt jaunus veidojumus, jums jādodas pie ārsta, lai viņš varētu noteikt, vai tās patiešām ir papilomas. Ja tas tā ir, viņš var apsvērt dažas ārstēšanas iespējas. Viena iespēja ir noņemt skarto zonu ar lāzeru vai elektrisko strāvu. Šīs procedūras parasti ir ļoti efektīvas, taču tās var būt sāpīgas un atstāt rētas. Vēl viena iespēja ir izmantot ķīmisku šķīdumu, lai apturētu papilomu augšanu vai noņemtu tās.

Šo risinājumu parasti lieto ik pēc dažām nedēļām, un, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, tas var būt jāizmanto ilgāku laiku. Dažos gadījumos ārsts var nolemt, ka ārstēšana nav nepieciešama, jo papilomas var izzust pašas no sevis. Tomēr vienmēr pastāv risks, ka tie atkal parādīsies vai pat attīstīsies vēzis.

1. Kas ir papilomas?

Ja kādreiz uz ķermeņa esat pamanījis nelielu, gaļīgu augumu, iespējams, ka jums ir bijusi papiloma. Papilomas ir mazi, nekaitīgi veidojumi, kas bieži parādās uz ādas virsmas. Lai gan tie parasti nav bīstami, dažiem cilvēkiem tie var radīt neērtības. Papilomas var parādīties uz dažādām ķermeņa daļām, bet visbiežāk tās parādās uz gļotādām, piem. B. mutē vai degunā. Tās var parādīties arī uz dzimumorgāniem un tūpļa zonā. Papilomas var rasties atsevišķi vai grupās, un tās var būt dažāda izmēra un formas

. Papilomas izraisa vīrusi, ko sauc par cilvēka papilomas vīrusu (HPV). Ir vairāk nekā 100 dažādu HPV vīrusu veidu, no kuriem daži ir nekaitīgi, bet citi var būt bīstami. Lielākajai daļai cilvēku ar HPV vīrusiem nav simptomu un viņi pat nezina, ka ir inficēti. Tomēr retos gadījumos HPV var izraisīt vēzi, īpaši, ja tas satur noteikta veida vēzi izraisošus vīrusus (onkogēnos vīrusus).

Daži no šiem onkogēnajiem vīrusiem var izraisīt dzemdes kakla vēzi, kas katru gadu pasaulē izraisa aptuveni 270 000 nāves gadījumu. Cita veida onkogēns HPV var izraisīt ādas vēzi, kas katru gadu nogalina aptuveni 1 miljonu cilvēku visā pasaulē. Lai gan papilomas parasti ir nekaitīgas, tās var būt neērtas, tāpēc jums var būt nepieciešama ārstēšana. Atkarībā no to lieluma un atrašanās vietas uz ķermeņa ir vairākas papilomu ārstēšanas iespējas. Daudzos gadījumos papilomas izārstēsies pašas bez ārstēšanas

2. No kurienes rodas papilomas?

Papilomas izraisa noteikti vīrusi, kas uzkrājas un vairojas cilvēka ķermeņa šūnās. Lielākajai daļai cilvēku jau ir šie vīrusi, pat nezinot. Daudzos gadījumos vīrusi neizraisa nekādus simptomus un tāpēc nav problēma.Tomēr dažiem cilvēkiem vīrusi var aktivizēties un veidot papilomas. Nav pilnīgi skaidrs, kāpēc dažiem cilvēkiem tas tā ir, bet citiem ne.

Iespējamie faktori, kas palielina papilomu attīstības risku, ir: – novājināta imūnsistēma – noteiktas vides ietekmes – vecums, ja rodas papilomas, tomēr nav par ko uztraukties. Vairumā gadījumu tie ir labdabīgi un neizraisa nekādus simptomus. Tomēr tie var arī liecināt par novājinātu imūnsistēmu. Tāpēc, ja Jums ir kādi simptomi vai rodas bažas, ir svarīgi apmeklēt ārstu.

3. Kā ārstēt papilomas?

Ir vairākas papilomu ārstēšanas iespējas. Tie ietver ķirurģiskas procedūras, piemēram, skartās ādas zonas nogriešanu vai noņemšanu. Arī īpašu krēmu vai ziežu lietošana var palīdzēt samazināt papilomas vai pat izraisīt to pilnīgu izzušanu. Smagākos gadījumos var būt nepieciešama arī ārstēšana ar vīrusiem, piemēram, HPV vīrusu.

Papilomas: cēloņi un ārstēšanas iespējas

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

4. Kādas ir HPV infekcijas sekas?

HPV ir „cilvēka papilomas vīrusa“ saīsinājums. HPV ir vīruss, ko galvenokārt pārnēsā dzimumakta laikā. Apmēram puse no visiem seksuāli aktīvajiem cilvēkiem jau ir inficējušies ar HPV – bieži vien to nezinot, jo HPV infekcijas parasti progresē bez simptomiem.

Tomēr dažiem cilvēkiem vīruss paliek organismā un var vairoties. Tā rezultātā uz ādas vai gļotādām var veidoties nekaitīgi veidojumi, tā sauktās papilomas. Daži no šiem izaugumiem dziedē paši, bet citiem ir nepieciešama ķirurģiska noņemšana. Bīstamas HPV infekcijas sekas var būt dzemdes kakla vēzis. Tāpēc ir svarīgi regulāri veikt pārbaudes.

Inficēšanās ar HPV var izraisīt dažādas sekas atkarībā no skartā vīrusa veida. Piemēram, daži HPV veidi var izraisīt dzemdes kakla vēzi. Citi veidi var nogulsnēties uz ādas vai gļotādām un izraisīt kārpas (papilomu). Tomēr lielākā daļa HPV infekciju ir pilnīgi nekaitīgas un izzudīs pašas no sevis.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here