Cīņa ar nagu sēnīti — kā jums jāzina

Nagu sēnīte ir kaitinoša un, galvenais, spītīga problēma. Kad esat saslimis ar to, ir ļoti grūti atbrīvoties no sēnītes. Lai gan ir daudz ārstēšanas iespēju, lielākā daļa no tām nav pilnībā veiksmīgas. Tāpēc labākais veids, kā novērst nagu sēnīti, ir vispirms nesaslimt ar sēnīti.

Labākais veids, kā to izdarīt, ir laba higiēna. Tāpēc regulāri un rūpīgi nomazgājiet rokas un kāju nagus. Šim nolūkam izmantojiet antibakteriālas ziepes vai notīriet nagus ar dezinfekcijas līdzekli. Ja atrodaties sabiedriskās vietās, piemēram, vannā vai saunā, jums vienmēr jāvalkā peldēšanās apavi. Peldoties āra baseinos vai jūrā, noteikti jāvelk arī peldēšanās apavi. Tādā veidā jūs samazinat risku inficēties ar sēnītēm

1. Kas ir nagu sēnīte?

Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, kas ietekmē nagus. Izraisītāji ir sēnītes, kas var augt un vairoties uz nagiem. Nagu sēnīte var būt ļoti neērta un ļoti kaitīga nagiem. Smagos gadījumos nagu sēnīte var izraisīt arī ādas infekciju. Nagu sēnīte ir ne tikai kosmētiska problēma, tā var būt arī ļoti sāpīga.

Sēnītes izraisa niezi un dedzināšanu zem nagiem. Smagos gadījumos nagi var kļūt iekaisuši un pārsloties. Nagu sēnīte ir lipīga un var viegli izplatīties uz citiem cilvēkiem. Nagu sēnīte nav bīstams stāvoklis, taču tas var būt ļoti neērti un nopietni bojāt nagus. Lai veiksmīgi ārstētu nagu sēnīti, ir svarīgi cīnīties ar patogēniem un rūpēties par nagiem.

2. Nagu sēnītes cēloņi

Nagu sēnīte ir izplatīts stāvoklis, ko izraisa sēne. Nagu sēnītes cēloņi var būt dažādi, taču visizplatītākais cēlonis ir vāja imūnsistēma. Citi iemesli var būt mitrums, piemēram, pārmērīga svīšana vai šauru apavu valkāšana. Nagu sēnīti var izraisīt arī naga vai ādas ap nagu savainojums. Vāja imūnsistēma ir visizplatītākais nagu sēnīšu cēlonis. Ja jūsu imūnsistēma nedarbojas pareizi, sēne var viegli izplatīties un inficēt nagu.

Vāja imūnsistēma var attīstīties vairākos veidos. Piemēram, to var izraisīt tāda slimība kā vēzis vai HIV/AIDS. Atsevišķi medikamenti, piemēram, kortikosteroīdi, var arī vājināt imūnsistēmu un tādējādi veicināt nagu sēnīšu veidošanos. Mitrums ir vēl viens izplatīts nagu sēnīšu cēlonis.

Pārmērīga svīšana vai šauru apavu valkāšana var ļaut mitrumam uzkrāties uz kājām un veicināt sēnīšu veidošanos. Nagu sēnītes risks ir paaugstināts arī cilvēkiem, kuri daudz laika pavada peldvietās vai peldbaseinos, jo mitrums šeit ir ideāls sēnītes izplatībai. Nagu vai ādas ap nagu savainojumi var izraisīt arī nagu sēnītes attīstību. Traumas atvieglo sēnītes iekļūšanu nagā un uzbrūk tam. Diabētiskās pēdas čūlas ir arī izplatīts nagu sēnīšu cēlonis, jo šeit bieži tiek traucēta asinsrite un āda ir uzņēmīgāka pret infekcijām.

Nagu sēnīte ir ļoti noturīga infekcija, ar kuru bieži vien var veiksmīgi cīnīties tikai ar medikamentiem. Tomēr ir svarīgi zināt, ka nagu sēnītei ir vairāki cēloņi un dažreiz vairāki faktori apvienojas. Šis raksts ir par otru biežāko kāju nagu sēnīšu cēloni: antisanitāri apstākļi. Nehigiēniski apstākļi ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc nagu sēnīte ir tik spītīga un pastāvīgi atkārtojas. Jo sēnītēm patīk mitra un silta vide – un tieši to piedāvā mūsu āda zem nagiem. Tātad, ja apstākļi ir ideāli, sēne var ātri vairoties un saasināt infekciju.

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

3. Nagu sēnītes simptomi

Nagu sēnīte ir izplatīts stāvoklis, kas galvenokārt skar roku un kāju nagus. Izraisītāji ir sēnītes, kas plaukst mitrā un siltā vidē. Nagu sēnītes simptomi ir sabiezējuši nagi, trausli nagi, dzelteni vai balti plankumi uz nagiem un nieze. Izvērstos gadījumos nagi var nolobīties un zem naga parādīsies tumšs plankums. Nagu sēnīte ir ne tikai neizskatīga, bet arī ļoti sāpīga. Par laimi, ir efektīvas ārstēšanas iespējas, kas var veiksmīgi apkarot sēnīti.

4. Nagu sēnītes ārstēšanas iespējas

Nagu sēnīte ir noturīga infekcija, kuru ir grūti ārstēt. Tomēr ir dažas ārstēšanas iespējas, kas var palīdzēt cīnīties ar sēnīti. Visizplatītākā nagu sēnītes ārstēšana ir zāļu lietošana skartajiem nagiem. Šīs zāles ir vai nu pretsēnīšu (pret sēnītēm) vai antiseptiskas (pret baktērijām). Tie var būt krēmu, losjonu, pulveru vai aerosolu veidā. Dažām no šīm zālēm ir nepieciešama ārsta recepte, savukārt citas ir pieejamas bez receptes aptiekās.

Ārstēšana ar šīm zālēm var ilgt no dažām nedēļām līdz mēnešiem, un to var būt nepieciešams atkārtot, lai pilnībā izskaustu sēnīti. Smagos nagu sēnīšu gadījumos ārsts var izrakstīt sistēmiskas pretsēnīšu zāles. Šīs zāles lieto tablešu veidā un uzbrūk sēnītei tieši organismā. Tomēr tie ir piemēroti tikai smagām infekcijām, un tos drīkst lietot tikai ārsta uzraudzībā. Retos gadījumos nagu sēnīti var noņemt arī ķirurģiski.

Tomēr tas ir nepieciešams tikai ārkārtīgi smagos gadījumos, un to drīkst veikt tikai ārsts. Lai novērstu nagu sēnīti, jāņem vērā sekojošais: – Izvairieties no cieši pieguļošiem apaviem un zeķēm. – Valkājiet sandales vai čības sabiedriskās vietās, piemēram, peldbaseinos vai ģērbtuvēs. – Regulāri mainiet apavus. – Uzturiet kāju nagus tīrus un koptus.

5. Nagu sēnīšu profilakse

Profilakse ir tikpat svarīga kā pašas nagu sēnītes ārstēšana.Labākais veids, kā izvairīties no sēnītes, ir profilakse. Lai novērstu nagu sēnīti, jāņem vērā sekojošais: – Izmantojiet tīras un sausas zeķes un apavus. Ja jūsu kājas svīst, mainiet zeķes vairākas reizes dienā.

-Valkājiet sandales vai kurpes ar vaļēju purngalu sabiedriskās vietās, kur staigā daudzi cilvēki (dušas, vannas, saunas, peldbaseini).

– Regulāri dezinficējiet apavus un apavus ar antiseptisku līdzekli. – Turiet kāju nagus tīrus un īsus. -Neizmantojiet nagu kosmētiku, piemēram, nagu laku vai krēmu, jo tie mīkstina nagus un padara tos uzņēmīgākus pret sēnītēm.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here