Kārpu ārstēšana ar mājas līdzekļiem – pārskats

1. Kārpas – kas tās patiesībā ir?

Kārpas ir nelieli, labdabīgi veidojumi vai pumpiņas uz ādas, ko izraisa noteikti vīrusi. Ir dažādi kārpu veidi atkarībā no tā, uz kuras ķermeņa daļas tās atrodas un kā tās izskatās. Visbiežāk sastopamo kārpu veidu sauc par parasto kārpu, ko sauc arī par roku, kāju un mutes kārpu.

Šāda veida kārpas parasti atrodas uz rokām, kājām, mutes un rīkles, un to izraisa baku grupas vīruss (Enterovīruss). Citu veidu kārpas ir tās, kas var parādīties citās ķermeņa daļās, izņemot rokas, kājas, muti un kaklu, kā arī tās, kurām ir atšķirīgs izskats. Kārpas parasti ir nekaitīgas un neizraisa sāpes. Tomēr daži cilvēki var izjust niezi vai citu diskomfortu. Retos gadījumos var rasties arī infekcijas.

Ja pamanāt uz sevis kārpu, vispirms jādodas pie ārsta, lai noteiktu, vai tā tiešām ir kārpu. Jūsu ārsts pastāstīs, vai ārstēšana ir nepieciešama un kura ārstēšanas metode ir vispiemērotākā jūsu gadījumā. Tomēr vairumā gadījumu kārpas sadzīs pašas no sevis.

Ir vairāki veidi, kā ārstēt kārpas. Daudzi cilvēki izmanto mājas aizsardzības līdzekļus, jo tie bieži ir efektīvi un tiem nav blakusparādību. Tomēr tas, kurš mājas līdzeklis pret kārpas ir vislabākais, ir atkarīgs no kārpu veida. Šajā rakstā mēs jūs iepazīstināsim ar dažiem populārākajiem mājas līdzekļiem pret kārpas.

2. Visizplatītākie mājas līdzekļi pret kārpas

Ir vairāki dažādi mājas aizsardzības līdzekļi, kas var būt efektīvi pret kārpām. Daudzi cilvēki izmanto šos līdzekļus, jo tie ir dabiski un bieži vien maigi. Visizplatītākie mājas aizsardzības līdzekļi kārpu ārstēšanai ir: – Tējas koka eļļa: Tējas koka eļļu parasti izmanto kārpu ārstēšanai, jo tai piemīt antibakteriālas un pretvīrusu īpašības. To var uzklāt uz kārpas, iemērcot eļļā kokvilnas audumu un novietojot to uz skartās vietas.

– Citronu sula: citronu sula ir arī populārs līdzeklis pret kārpām, jo ​​tai ir tējas koka eļļai līdzīgas īpašības. Arī šeit līdzeklis tiek uzklāts uz kārpas un pēc tam pārklāts ar apmetumu.

– Ķiploki: Ķiploki ir vēl viens dabisks līdzeklis pret kārpām, jo ​​tiem piemīt antibakteriālas īpašības.

To uzliek uz kārpas vai izveido pastu ar nelielu daudzumu ūdens un uzklāj uz skartās vietas.

– Ceratoniju pupiņu sveķi: ceratoniju sveķi ir vēl viens populārs līdzeklis pret kārpām, jo ​​tai piemīt pretiekaisuma un antiseptiskas īpašības. Miltus sajauc ar nedaudz ūdens, lai izveidotu pastu, un uzklāj uz skartās vietas.

Kad kārpu ir diagnosticēta, ir vairākas ārstēšanas iespējas. Papildus tradicionālajai medicīnai ar ziedēm un krēmiem, ko var izrakstīt ārsts, atkal un atkal tiek izmantoti arī mājas aizsardzības līdzekļi. Šeit īpaši populāras ir divas metodes:

Cinka pasta: Cinka pasta ir ļoti izplatīts mājas līdzeklis pret kārpām un daudzām citām ādas problēmām. Jūs varat viegli pagatavot pastu pats vai iegādāties to aptiekā. Ar vienu lietošanas reizi vairākas reizes dienā vajadzētu pietikt, lai kārpu izžūtu un samazinātu.

Savs urīns: populāra ir arī kārpu nosmērēšana ar svaigu urīnu. Lielais urīnvielas daudzums mīkstina ādu, un kārpu drīz vajadzētu izzust. Tomēr šis līdzeklis nav piemērots visiem, tāpēc tas ir rūpīgi jāapsver iepriekš.

Ārstējiet kārpas ar mājas līdzekļiem

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

3. Kā pareizi ārstēt kārpas

Kārpu ārstēšana nav precīza zinātne, un neviens līdzeklis nav 100% drošs. Tomēr ir daži mājas aizsardzības līdzekļi, kas ir ļoti efektīvi kārpu ārstēšanai. Šeit ir daži no labākajiem mājas līdzekļiem kārpu ārstēšanai.

1. Tējas koka eļļa Tējas koka eļļa ir dabisks antiseptisks līdzeklis un lieliski noder kārpu ārstēšanai. Tējas koka eļļa satur terpinen-4-olu, efektīvu pretkārpu līdzekli. Turklāt tējas koka eļļa palīdz apturēt infekciju un paātrināt dziedināšanu.

2. Citronu sula Citronu sula ir vēl viens dabisks līdzeklis pret kārpām. Citronu sulai piemīt pretvīrusu un antibakteriālas īpašības, un tāpēc tā var apturēt infekciju. Citronu sula arī palīdz paātrināt dzīšanu un mazināt simptomus.

3. Ķiploki Ķiploki ir vēl viens ļoti efektīvs mājas līdzeklis pret kārpām. Ķiplokiem piemīt antibakteriālas un pretvīrusu īpašības, un tāpēc tie var apturēt infekciju. Ķiploki arī palīdz paātrināt dzīšanu un mazināt sāpes un niezi.

4. Aloe Vera Gel Alvejas želeja ir vēl viens ļoti efektīvs līdzeklis pret kārpām. Alvejas želejai ir pretiekaisuma iedarbība, un tāpēc tā var atvieglot simptomus. Alvejas želeja arī palīdz paātrināt dzīšanu.

4. Kad jādodas pie ārsta?

Kārpas ir kaitinošas un lipīgas. Labā ziņa ir tā, ka ir vairāki mājas aizsardzības līdzekļi, kurus varat izmantot, lai tos efektīvi ārstētu. Bet kad jāiet pie ārsta? Pirmkārt, jums jāzina, ka ir dažādi kārpu veidi, kas jāārstē atšķirīgi. Visizplatītākais kārpu veids ir parastā kārpu, ko sauc arī par vīrusu kārpu.

Šāda veida kārpas ir nekaitīgas un parasti izzūd bez ārstēšanas gada vai divu laikā. Tomēr ir arī citi kārpu veidi, kas ir nopietnāki un kuriem nepieciešama ārstēšana. Tie ietver: – Dzimumorgānu kondilomas. Šāda veida kārpas tiek transmisīvas seksuāli, un tās jāārstē pēc iespējas ātrāk. – Dzimumorgānu kondilomas: dzimumorgānu kondilomas tiek pārnestas arī seksuāli un var izraisīt nopietnas veselības problēmas. Tie jāārstē pēc iespējas ātrāk.

-Plantāra fascīts: Plantāra fascīts ir stāvoklis, kad pēdas cīpslas kļūst iekaisušas. Šāda veida kārpas var būt ļoti sāpīgas, un tās jāārstē pēc iespējas ātrāk. Tāpēc, ja konstatējat, ka jums ir kāds no šiem kārpu veidiem, ir svarīgi vērsties pie ārsta, lai saņemtu pareizo ārstēšanu.

Ja jums ir kārpu, ko nevar ārstēt ar mājas līdzekļiem, vai ja jums ir kārpu, kas ir inficēta vai asiņo, jums jādodas pie ārsta. Jums var būt nepieciešams apmeklēt ārstu arī tad, ja jums ir kārpu, kas mainījusi krāsu vai pietūkusi.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here