Sieviešu matu izkrišanas cēloņi: mūsu pēdējā emuāra ierakstā mēs apskatījām vispārējos sieviešu matu izkrišanas cēloņus. Šodien mēs vēlamies sīkāk aplūkot dažus no visbiežāk sastopamajiem sieviešu matu izkrišanas cēloņiem. Viens no biežākajiem matu izkrišanas cēloņiem sievietēm ir stress. Stress var izraisīt hormonu ražošanas samazināšanos, kas savukārt var sabojāt matu folikulus.
Fiziskais stress, piemēram, operācija, var izraisīt arī matu izkrišanu. Šādos gadījumos matu izkrišana parasti ir īslaicīga un pēc kāda laika mati ataug. Hormonālas izmaiņas ir arī izplatīts matu izkrišanas cēlonis sievietēm. Menopauze ir laiks, kad sievietes organismā hormoni ir stipri izmainīti un tas var izraisīt matu izkrišanu. Grūtniecība un noteiktu hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošana var izraisīt arī matu izkrišanu. Šādos gadījumos matu izkrišana parasti ir pārejoša un mati ataug pēc dzemdībām vai pēc hormonālās kontracepcijas pārtraukšanas.
Daži veselības stāvokļi, piemēram, vairogdziedzera slimība vai cukura diabēts, sievietēm var izraisīt arī matu izkrišanu. Arī šajā gadījumā matu izkrišana parasti ir īslaicīga un mati ataug pēc pamatslimības ārstēšanas. Retos gadījumos matu izkrišanu var izraisīt arī ģenētika vai noteiktas zāles. Ja jūs ciešat no matu izkrišanas un neviens no iepriekšminētajiem cēloņiem nav spēkā, noteikti jākonsultējas ar ārstu, lai izslēgtu citus iespējamos cēloņus.
1. Sieviešu matu izkrišanas cēloņi
Dažas sievietes cieš no matu izkrišanas. Tam ir daudz iemeslu, un tie var būt fiziski vai psiholoģiski. Tomēr vairumā gadījumu matu izkrišana ir pilnīgi nekaitīga, un tai nav nepieciešama ārstēšana. Sieviešu matu izkrišanas fiziskie cēloņi Hormonālās izmaiņas: Viens no biežākajiem matu izkrišanas cēloņiem sievietēm ir matu sakņu paaugstināta hormonālā jutība.
Tas var notikt menopauzes laikā, grūtniecības laikā vai pirmajās dienās pēc dzemdībām. Dažas zāles, piemēram, kontracepcijas tabletes, var izraisīt arī matu izkrišanu. Iedzimta matu izkrišana: par šo matu izkrišanas veidu ir atbildīgi gēni. Tas parasti notiek pusaudža gados un var pasliktināties dzīves laikā. Vīriešus tas skar biežāk nekā sievietes.
Slimības: Dažas slimības, piemēram, vairogdziedzera slimības, cukura diabēts vai autoimūnas slimības, arī var izraisīt matu izkrišanu. Tomēr šajā gadījumā vienmēr jākonsultējas ar ārstu, jo slimība ir jāārstē. Sieviešu matu izkrišanas psiholoģiskie cēloņi Stress: Stress ir viens no biežākajiem matu izkrišanas cēloņiem sievietēm. Ķermenis reaģē uz stresu, palielinot adrenalīna un kortizola izdalīšanos.
Tas izraisa asinsvadu sašaurināšanos un mazāk barības vielu un skābekļa nonāk līdz matu saknēm. Tas padara matus trauslus un galu galā izkrīt. Depresija: Depresija var izraisīt arī matu izkrišanu. Slimajiem ir tendence atstāt sevi novārtā un zaudēt svaru. Tā rezultātā ķermenis kļūst vājāks, un infekcijas, tostarp galvas āda, ir biežākas. Galu galā šeit var rasties arī matu izkrišana.
2. Ģenētiskie cēloņi
Ģenētiskais faktors ir viens no biežākajiem matu izkrišanas cēloņiem sievietēm. Daudzos gadījumos tas ir iedzimts, un no tā ne vienmēr var izvairīties. Tomēr labā ziņa ir tā, ka tas parasti nerada nopietnas veselības problēmas, un skartās sievietes parasti turpina veselīgu un pilnvērtīgu matu augšanu.
ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU
3. Hormonālie cēloņi
Vēl viens matu izkrišanas iemesls sievietēm ir hormonālā nelīdzsvarotība. To var izraisīt vairāki faktori, tostarp: – Stress – Grūtniecība vai dzemdības – Menopauze – PCOS (policistisko olnīcu sindroms) – Vairogdziedzera slimība Stress var izraisīt hormonu adrenalīna un kortizola palielināšanos, kas savukārt var izraisīt matu izkrišanu.
Grūtniecība un dzemdības arī krasi maina hormonu līmeni, kas var izraisīt matu izkrišanu. Menopauze ir saistīta arī ar hormonālām izmaiņām, kas var izraisīt matu izkrišanu. PCOS ir stāvoklis, kad palielinās vīriešu hormonu (androgēnu) līmenis, kas savukārt var izraisīt matu izkrišanu. Vairogdziedzera darbības traucējumi var izraisīt arī hormonālo nelīdzsvarotību, kas savukārt var izraisīt matu izkrišanu.
4. Medikamenti un uztura bagātinātāji
Tirgū ir daudz dažādu medikamentu un uztura bagātinātāju, kas apgalvo, ka novērš matu izkrišanu sievietēm vai pat palielina matu veidošanos. Tomēr lielākā daļa šo produktu nav zinātniski pārbaudīti, un nav skaidrs, vai tie ir pat efektīvi. Daži no šiem produktiem var būt pat kaitīgi un izraisīt blakusparādības. Ja apsverat iespēju lietot kādas zāles vai uztura bagātinātājus, vienmēr vispirms konsultējieties ar savu ārstu, lai pārliecinātos, ka tie ir droši un jums piemēroti.
5. Stress un matu izkrišana
Emocionālais stress var izraisīt fizisku stresu, kas savukārt var izraisīt matu izkrišanu. Šis apburtais cikls var turpināties un kļūt par hronisku problēmu. Lai no tā izvairītos, ir svarīgi mazināt stresu un pievērst uzmanību savai veselībai.