1. Pirkstu locītavu pietūkuma cēloņi
Pietūkušām pirkstu locītavām var būt daudz iemeslu. Tās bieži ir traumas vai slimības sekas, taču tās var izraisīt arī alerģijas vai pārmērīgs stress. Ārstēšana galvenokārt ir atkarīga no pietūkušu locītavu cēloņa.
Savainojumi: plaukstas locītavas, pirksta vai apakšdelma traumas var izraisīt locītavu pietūkumu. Tie ietver sasitumus, sastiepumus, sastiepumus un lūzumus. Šajā gadījumā ir svarīgi saglabāt skarto locītavu pēc iespējas nekustīgāku, un ir jākonsultējas ar ārstu. Medicīniskie apstākļi: daudzi veselības stāvokļi var izraisīt locītavu pietūkumu.
Tās ir reimatiskas slimības, piemēram, artrīts un reimatisms, kā arī iekaisuma slimības, piemēram, podagra un pseidopodagra. Autoimūnas slimības, piemēram, sarkanā vilkēde vai Greivsa slimība, var izraisīt arī locītavu pietūkumu. alerģijas:
Alerģiska reakcija uz medikamentiem, kosmētiku vai pārtiku var izraisīt locītavu pietūkumu. Arī kukaiņu kodumi vai citas alerģiskas reakcijas var izraisīt locītavu pietūkumu. Pārmērīga slodze: pārmērīga slodze uz plaukstas un pirkstu locītavām, piemēram, sportistiem vai mūziķiem, var izraisīt locītavu enkuru pietūkumu. Savienojuma daļu neatbilstība var izraisīt arī savienojuma enkuru pietūkumu
2. Ko es varu darīt ar pietūkumu?
Ja jums ir pietūkušas pirkstu locītavas, tas var būt ļoti neērti. Pietūkums var būt ne tikai sāpīgs, bet arī ierobežot mobilitāti. Par laimi, ir dažas lietas, ko varat darīt, lai samazinātu pietūkumu un mazinātu sāpes. Pirmkārt, jums jācenšas pēc iespējas mazāk noslogot locītavas. Paceļot, pārliecinieties, ka pareizi rīkojaties ar smagiem priekšmetiem un neceliet tos virs galvas.
Ja jums ilgstoši jāstāv kājās, mēģiniet īsu laiku sēdēt vai apgulties. Jāizvairās arī valkāt papēžus – plakanas kurpes ir ideāli piemērotas pietūkušām potītēm. Vēl viens svarīgs padoms ir zaudēt svaru, ja jums ir liekais svars. Liekais svars rada slodzi locītavām un var palielināt pietūkumu. Tāpēc mēģiniet atbrīvoties no dažām mārciņām, lai mazinātu spiedienu uz locītavām.
Tomēr, lai to izdarītu, jums nav jāiet uz avārijas diētu — pietiek ar mērenu svara samazinājumu par aptuveni 5 līdz 10 procentiem, lai ievērojami uzlabotu simptomus. Regulāri vingrinājumi var arī palīdzēt samazināt pirkstu locītavu pietūkumu. Kustoties, asinis cirkulēs labāk un toksīni tiks labāk izskaloti.
Vislabāk ir veikt vismaz 30 minūtes mērenas fiziskās aktivitātes dienā, piemēram, staigāt vai skriet. Taču, ja locītavas ir ļoti pietūkušas vai ļoti sāpīgas, jāsāk ar viegliem vingrinājumiem, piemēram, staigāšanu, un tikai tad tos lēnām jāpalielina. Visbeidzot, pretiekaisuma līdzekļi, piemēram, ibuprofēns vai diklofenaks, var arī palīdzēt mazināt pirkstu locītavu pietūkuma simptomus.
Šīs zāles var lietot tablešu veidā vai lietot kā ziedi skartajām locītavām. Taču pretiekaisuma līdzekļus drīkst lietot vai lietot tikai īsu laiku un tikai nepieciešamības gadījumā – nepārdozējiet šīs zāles! Tātad, ja jums ir pietūkušas pirkstu locītavas, ir dažas lietas, ko varat darīt, lai rastu atvieglojumu.
Pirmkārt, mēģiniet samazināt slodzi uz locītavām un integrēt ikdienas dzīvē vairāk kustību. Taču, ja ar to nepietiek vai pietūkums ir izteikts, jākonsultējas ar savu ārstu – viņš var sniegt turpmākus padomus un nepieciešamības gadījumā izrakstīt pretiekaisuma medikamentus.
ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU
3. Kā es varu mazināt sāpes?
Pirkstu locītavu pietūkuma cēloņi var būt dažādi. Tomēr vairumā gadījumu tie ir nekaitīgi, un tos var ārstēt ar vienkāršiem līdzekļiem. Ja jūsu uztūkušās pirkstu locītavas rada diskomfortu, pirmais, ko varat darīt, ir mēģināt mazināt sāpes ar pretsāpju līdzekļiem. Tam ir piemēroti vai nu bezrecepšu pretsāpju līdzekļi, piemēram, ibuprofēns vai acetilsalicilskābe, vai arī vājāki pretsāpju līdzekļi, piemēram, paracetamols.
Var būt noderīgi arī rūpīgi pārvietot skartās locītavas un pēc iespējas atvieglot tās. Piemēram, jūs varat pārsiet skarto locītavu vai aizsargāt to no turpmāka kairinājuma ar polsterējumu. Smagākos gadījumos var būt nepieciešama skartās locītavas imobilizācija vai ķirurģiska ārstēšana.
Tomēr tas ir nepieciešams tikai retos gadījumos. Ja jūs ciešat no pietūkušām pirkstu locītavām, pirmais, kas jums jādara, ir mēģināt mazināt sāpes ar pretsāpju līdzekļiem. Tam ir piemēroti vai nu bezrecepšu pretsāpju līdzekļi, piemēram, ibuprofēns vai acetilsalicilskābe, vai arī vājāki pretsāpju līdzekļi, piemēram, paracetamols.
Var būt noderīgi arī rūpīgi pārvietot skartās locītavas un pēc iespējas atvieglot tās. Piemēram, jūs varat pārsiet skarto locītavu vai aizsargāt to no turpmāka kairinājuma ar polsterējumu.
ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU
4. Vai es varu pats stiprināt locītavas?
Jā, var.Ir daži vingrinājumi, kas palīdzēs stiprināt pirkstu locītavas, lai novērstu sāpes un traumas. Šeit ir daži piemēri:
• Plaukstas lokas: šis vingrinājums ir ideāli piemērots plaukstu muskuļu trenēšanai. Viss, kas jums nepieciešams, ir svars, piemēram, pupiņu kārba. Stāviet taisni un turiet svaru izstieptā rokā. Pēc tam lēnām salieciet plaukstas locītavu uz augšu, līdz jūtat spriedzi apakšdelma muskuļos. Turiet šo pozīciju apmēram piecas sekundes un pēc tam atgriezieties sākuma pozīcijā. Atkārtojiet vingrinājumu 10-15 reizes.
• Sitieni: šis vingrinājums ir īpaši labs plaukstu saliecēju trenēšanai. Stāviet taisni un saspiediet dūres. Pēc tam pārmaiņus sitiet ar dūrēm pret sienu vai citu cietu priekšmetu. Pārliecinieties, ka pieskaraties objektam tikai ar dūres locītavām, nevis ar veselām dūrēm. Atkārtojiet vingrinājumu 10-15 reizes.
• Vingrinājums pirkstu pagarināšanai: šis vingrinājums palīdzēs nostiprināt pirkstu pagarinātājus. Stāviet taisni un izstiepiet rokas sev priekšā. Pēc tam lēnām izpletiet pirkstus, cik vien iespējams, un turiet tos šajā pozīcijā apmēram piecas sekundes. Pēc tam atgriezieties sākuma stāvoklī un atkārtojiet vingrojumu 10-15 reizes.Kādas ir osteoartrīta ārstēšanas iespējas?