Ko es varu darīt ar pirkstu locītavu sāpēm?

Ko es varu darīt ar pirkstu locītavu sāpēm?

Pirmais solis uz pirkstu locītavu sāpēm ir diagnoze. Pirkstu locītavu sāpēm var būt daudz iemeslu. Tāpēc ir svarīgi vispirms apmeklēt ārstu, lai noteiktu precīzu cēloni. Tas ir vienīgais veids, kā uzsākt pareizu ārstēšanu. Sāpes pirkstu locītavās bieži vien ir pārmērīgas lietošanas vai traumas rezultāts.

Šajā gadījumā var būt lietderīgi atvieglot un aizsargāt skarto locītavu. Piemēram, varat uzlikt pārsēju vai valkāt šinu. Fizioterapija un masāža var arī palīdzēt mazināt sāpes. Dažos gadījumos pirkstu locītavu sāpes var liecināt arī par nopietnu slimību, piemēram, osteoartrītu vai reimatismu. Šajā gadījumā ir svarīgi savlaicīgi ārstēt sāpes, lai novērstu turpmākus bojājumus.

Ko es varu darīt ar pirkstu locītavu sāpēm?

Sāpes potītē var liecināt par lielāku problēmu, tāpēc ir svarīgi to uztvert nopietni. Tomēr vairumā gadījumu pirkstu locītavu sāpes var mazināt ar vienkāršiem mājas līdzekļiem. Šeit ir daži padomi:

 1. Aizsargājiet rokas. Izvairieties no roku sasprindzinājuma vai savainošanas. Ja nepieciešams, valkājiet cimdus, lai aizsargātu rokas no aukstuma, karstuma vai berzes.
 2. Kustiniet rokas: regulāri izstiepiet un kustiniet pirkstus, lai atbrīvotu locītavas un palielinātu asinsriti. Tomēr izvairieties no pārmērīgas slodzes uz locītavām.
 3. Masējiet skartās vietas: iemasējiet sāpīgās vietas ar pirkstiem vai masāžas nūju. Tas mazina sāpes un stimulē asinsriti.
 4. Izmantojiet apsildes spilventiņus vai aukstuma spilventiņus. Sildiet sāpīgās vietas ar sildīšanas spilventiņu zemā temperatūrā 20 minūtes vai uzlieciet aukstuma maisiņu uz skartajām vietām. Atkārtojiet to 2-3 reizes dienā, līdz sāpes samazinās.
 5. Lietojiet pretsāpju līdzekļus: pretsāpju līdzekļi, piemēram, ibuprofēns vai acetaminofēns, var palīdzēt mazināt sāpes. Tomēr paturiet prātā, ka šīs zāles var izraisīt blakusparādības, un tās drīkst lietot tikai ārsta uzraudzībā. 6. Vadiet veselīgu dzīvesveidu: lai gan tas ir grūti, ir svarīgi ēst veselīgi un regulāri vingrot, lai stiprinātu imūnsistēmu un uzturētu ķermeni formā.

Pirkstu locītavu sāpju cēloņi

Sāpēm pirkstu locītavā var būt dažādi cēloņi. Visizplatītākās ir traumas, artrīts un pārmērīga lietošana. Traumas: pirkstu locītavu ievainojumi ir bieži sastopami sāpju cēloņi šajā jomā. Tos var izraisīt kritieni, sitieni vai citas traumas. Dažreiz pietiek ar vienkāršu kritienu, lai savainotu locītavas.

Citos gadījumos, lai radītu traumas, ir nepieciešams lielāks spēks. Artrīts: Artrīts ir vēl viens bieži sastopams pirkstu locītavu sāpju cēlonis. Tas ir iekaisuma stāvoklis, kas izraisa sāpes, stīvumu un pietūkumu locītavās. Artrītu var izraisīt dažādi faktori, tostarp infekcijas, autoimūnas slimības un traumas. Pārslodze:

Pārmērīga potīšu slodze ir vēl viens iespējamais sāpju cēlonis šajā jomā. Pārmērīga vai pārmērīga slodze uz locītavām var bojāt skrimšļus un cīpslas, kas var izraisīt sāpes. Nepareizs vai neergonomisks treniņš var arī pārslogot locītavas un izraisīt sāpes.

Labākie vingrinājumi pirkstu locītavu sāpēm

 • Dūru sažņaugšana Dūru savilkšana ir viens no labākajiem vingrinājumiem pirkstu locītavu nostiprināšanai un izstiepšanai. Viss, kas jums jādara, ir sažņaugt dūri un pēc tam lēnām to atkal atvērt. Atkārtojiet šo vingrinājumu 10 līdz 15 reizes ar katru roku.
 • Īkšķa pagarināšana Šis vingrinājums ir īpaši piemērots īkšķa mobilitātes uzlabošanai un sāpju mazināšanai īkšķa seglu locītavas zonā. Lai to izdarītu, vienkārši izstiepiet roku un paceliet īkšķi uz augšu, lai tas būtu vērsts taisni uz augšu. Turiet šo pozīciju 10 līdz 15 sekundes un pēc tam atkārtojiet vingrinājumu 5 līdz 10 reizes ar katru roku.
 • Krustpirksti Šis stiepšanās vingrinājums ir ideāli piemērots pirkstu locītavu cīpslu stiepšanai un tādējādi sāpju novēršanai. Lai to izdarītu, vienkārši izstiepiet rokas un salieciet tās tā, lai apakšdelmu iekšpuses pieskartos viena otrai. Pēc tam saspiediet rokas kopā, līdz jūtat nelielu stiepšanos pirkstu cīpslās. Turiet šo pozīciju 10 līdz 15 sekundes un pēc tam atkārtojiet 5 līdz 10 reizes.

Pareizs uzturs pirkstu locītavu sāpēm

Sāpes pirkstu locītavās var liecināt par veselības problēmām. Lai mazinātu sāpes un samazinātu turpmāku veselības komplikāciju risku, ir svarīgi pievērst uzmanību savam uzturam. Veselīgam uzturam pret pirkstu locītavu sāpēm jābūt bagātam ar C vitamīnu, B vitamīniem un uzturvielām.

Pārtikas produkti, kas satur šīs uzturvielas, ir veseli graudi, svaigi augļi un dārzeņi, liesās olbaltumvielas un piena produkti ar zemu tauku saturu. Lai gan var būt vilinoši lietot pretsāpju līdzekļus sāpju mazināšanai, jums no tā jāizvairās. Pretsāpju līdzekļi var tikai īslaicīgi mazināt simptomus un var būt pat kaitīgi, ja tos lieto ilgstoši. Sāpes labāk ārstēt dabiski ar masāžas vai karsto/auksto kompresu palīdzību.

Vairāk padomu pirkstu locītavu sāpju mazināšanai

 • Vingrošana ir svarīga locītavu stiprināšanai un sāpju mazināšanai. Lai saglabātu kustīgumu, regulāri jāvingro un jāstiepj pirksti.
 • Uz īsu brīdi apledo skartās locītavas, lai mazinātu sāpes. Tomēr esiet piesardzīgs, lai nekairinātu ādu.
 • Arī karstums bieži palīdz mazināt sāpes. Izmantojiet siltu kompresi vai iemērciet skartās locītavas siltā vannā.
 • Masāža var arī palīdzēt mazināt sāpes. Saņemiet padomu no fizioterapeita vai masiera.
 • Smagākos gadījumos sāpju mazināšanai var lietot arī medikamentus. Tomēr tas vienmēr jādara, konsultējoties ar ārstu.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here