Ko es varu darīt ar pirkstu locītavu sāpēm?

Pirmais solis pret pirkstu locītavu sāpēm ir diagnostika Pirkstu locītavu sāpēm var būt daudz iemeslu. Tāpēc ir svarīgi vispirms apmeklēt ārstu, lai noteiktu precīzu cēloni. Tas ir vienīgais veids, kā uzsākt pareizu ārstēšanu. Pirkstu locītavu sāpes bieži vien ir pārmērīgas lietošanas vai traumas rezultāts.

Šajā gadījumā tas var būt noderīgi, lai atvieglotu un aizsargātu skarto locītavu. Piemēram, jūs varat uzlikt pārsēju vai valkāt šinu. Fizikālā terapija un masāža var arī palīdzēt mazināt sāpes. Dažos gadījumos pirkstu locītavu sāpes var liecināt arī par nopietnu slimību, piemēram, artrozi vai reimatismu. Šajā gadījumā ir svarīgi savlaicīgi ārstēt sāpes, lai izvairītos no turpmākiem izrietošiem bojājumiem.

Ko es varu darīt ar pirkstu locītavu sāpēm?

Pirkstu locītavu sāpes var liecināt par lielāku problēmu, tāpēc ir svarīgi to uztvert nopietni. Tomēr vairumā gadījumu pirkstu locītavu sāpes var mazināt ar vienkāršiem mājas līdzekļiem. Šeit ir daži padomi:

1. Aizsargājiet rokas. Izvairieties no pārāk lielas slodzes vai roku savainošanas. Ja nepieciešams, valkājiet cimdus, lai aizsargātu rokas no aukstuma, karstuma vai berzes.

2. Kustiniet rokas: regulāri izstiepiet un kustiniet pirkstus, lai atbrīvotu locītavas un palielinātu asins plūsmu. Tomēr izvairieties no pārmērīgas slodzes uz locītavām.

3. Masējiet skartās vietas: iemasējiet sāpīgās vietas ar pirkstiem vai masāžas nūju. Tas palīdz mazināt sāpes un stimulē asinsriti.

4. Izmantojiet sildīšanas spilventiņus vai aukstuma spilventiņus. Sildiet sāpīgās vietas ar sildīšanas spilventiņu zemā temperatūrā 20 minūtes vai novietojiet aukstuma maisiņu uz skartajām vietām. Atkārtojiet to 2-3 reizes dienā, līdz sāpes samazinās.

5. Lietojiet pretsāpju līdzekļus: pretsāpju līdzekļi, piemēram, ibuprofēns vai acetaminofēns, var palīdzēt mazināt sāpes. Tomēr ņemiet vērā, ka šīs zāles var izraisīt blakusparādības, un tās drīkst lietot tikai ārsta uzraudzībā. 6. Tiecieties pēc veselīga dzīvesveida: lai gan tas ir grūti, ir svarīgi ēst veselīgi un regulāri vingrot, lai stiprinātu imūnsistēmu un uzturētu ķermeni formā.

1. Pirkstu locītavu sāpju cēloņi

Pirkstu locītavu sāpēm var būt dažādi cēloņi. Visizplatītākie ir traumas, artrīts un pārmērīga lietošana. Traumas: pirkstu locītavu ievainojumi ir bieži sastopami sāpju cēloņi šajā jomā. Tos var izraisīt kritieni, sitieni vai cita trauma. Dažreiz pietiek ar vienkāršu kritienu, lai savainotu locītavas.

Citos gadījumos, lai radītu traumu, ir nepieciešams lielāks spēks. Artrīts: Artrīts ir vēl viens bieži sastopams pirkstu locītavu sāpju cēlonis. Tā ir iekaisuma slimība, kas izraisa sāpes, stīvumu un pietūkumu locītavās. Artrītu var izraisīt dažādi faktori, tostarp infekcijas, autoimūnas traucējumi un traumas. Pārslodze:

Pirkstu locītavu pārslodze ir vēl viens iespējamais sāpju cēlonis šajā zonā. Pārmērīga vai pārmērīga slodze uz locītavām var sabojāt skrimšļus un cīpslas, kas savukārt var izraisīt sāpes. Nepareiza vai neergonomiska apmācība var arī pārslogot locītavas un izraisīt sāpes.

pirkstu locītavu sāpes

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

2. Labākie vingrinājumi pirkstu locītavu sāpēm

1. Dūres savilkšana Saspiežot dūres ir viens no labākajiem vingrinājumiem pirkstu locītavu nostiprināšanai un izstiepšanai. Viss, kas jums jādara, ir sažņaugt dūri un pēc tam lēnām to atkal atvērt. Atkārtojiet šo vingrinājumu 10 līdz 15 reizes ar katru roku.

2. Īkšķa pagarināšana Šis vingrinājums ir īpaši labs, lai uzlabotu īkšķa kustīgumu un mazinātu sāpes īkšķa seglu locītavas zonā. Lai to izdarītu, vienkārši izstiepiet roku un paceliet īkšķi uz augšu, lai tas būtu vērsts taisni uz augšu. Turiet šo pozīciju 10 līdz 15 sekundes un pēc tam atkārtojiet vingrinājumu 5 līdz 10 reizes ar katru roku.

3. Krustpirksti Šis stiepšanās vingrinājums ir ideāls, lai izstieptu cīpslas pirkstu locītavās un tādējādi novērstu sāpes. Lai to izdarītu, vienkārši izstiepiet rokas un sakrustojiet rokas tā, lai apakšdelmu iekšpuses pieskartos viena otrai. Pēc tam saspiediet rokas kopā, līdz jūtat nelielu stiepšanos pirkstu cīpslās. Turiet šo pozīciju 10 līdz 15 sekundes un pēc tam atkārtojiet 5 līdz 10 reizes.

3. Pareiza diēta pirkstu locītavu sāpēm

Pirkstu locītavu sāpes var liecināt par dažām veselības problēmām. Lai mazinātu sāpes un samazinātu turpmāku veselības komplikāciju risku, ir svarīgi pievērst uzmanību savam uzturam. Veselīgam uzturam pirkstu locītavu sāpēm jābūt bagātam ar C vitamīnu, B vitamīniem un barības vielām.

Pārtikas produkti, kas satur šīs uzturvielas, ir veseli graudi, svaigi augļi un dārzeņi, liesās olbaltumvielas un piena produkti ar zemu tauku saturu. Lai gan var būt vilinoši lietot pretsāpju līdzekļus, lai mazinātu sāpes, izvairieties to darīt. Pretsāpju līdzekļi var tikai īslaicīgi mazināt simptomus un var būt pat kaitīgi, ilgstoši lietojot. Sāpes labāk ārstēt dabiski ar masāžas palīdzību vai karstām/aukstām kompresēm.

4. Vairāk padomu pirkstu locītavu sāpju mazināšanai

1. Vingrošana ir svarīga, lai stiprinātu locītavas un mazinātu sāpes. Tāpēc, lai saglabātu kustīgumu, regulāri jāvingro un jāstiepj pirksti.

2. Īsu laiku atdzesējiet skartās locītavas, lai mazinātu sāpes. Tomēr esiet piesardzīgs, lai nekairinātu ādu.

3. Siltums bieži palīdz arī mazināt sāpes. Izmantojiet siltu kompresi vai ievietojiet skartās locītavas siltā vannā.

4. Masāža var arī palīdzēt mazināt sāpes. Konsultējieties ar fizioterapeitu vai masieri, lai saņemtu padomu.

5. Smagākos gadījumos sāpju mazināšanai var lietot arī medikamentus. Tomēr tas vienmēr jādara, konsultējoties ar ārstu.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert