Sacietējis nagu: cēloņi un ārstēšanas iespējas Sacietējis nagu var būt ļoti neērts un iekaisis. Bieži vien tas ir saistīts arī ar infekciju. Lasiet šeit, kas izraisa sacietējušu nagu un kādas ir ārstēšanas iespējas. Sacietējušu nagu parasti izraisa kutikulas sacietēšana vai nagu deformācija.
Kutikulu sacietēšanu var izraisīt mehānisks kairinājums, piemēram, no ciešiem apaviem. Sēnīšu infekcija var izraisīt arī kutikulu sacietēšanu. Nagu deformācija var būt iedzimta vai attīstīties dzīves laikā. To var izraisīt trauma, nepareiza pozīcija vai nagu slimība. Izliekts kāju nags var būt ļoti neērts un iekaisis. Bieži vien tas ir saistīts arī ar infekciju.
Lasiet šeit, kas izraisa sacietējušu nagu un kādas ir ārstēšanas iespējas. Sacietējušu nagu parasti izraisa kutikulas sacietēšana vai nagu deformācija. Kutikulu sacietēšanu var izraisīt mehānisks kairinājums, piemēram, no ciešiem apaviem. Sēnīšu infekcija var izraisīt arī kutikulu sacietēšanu.
Nagu deformācija var būt iedzimta vai attīstīties dzīves laikā. To var izraisīt trauma, nepareiza pozīcija vai nagu slimība. Ja kājas nags ir saraujies, tas var izraisīt sāpes un iekaisumu. Lai atvieglotu šos simptomus, jums regulāri jāmazgā skartā vieta un jāuzklāj mitrinātājs.
Aptiekās pieejamas arī speciālas ziedes un krēmi, kas paredzēti dzīšanas procesa paātrināšanai. Tomēr, ja simptomi nepāriet, ir svarīgi apmeklēt ārstu, jo iekaisums var izplatīties un izraisīt turpmākas komplikācijas.
1. Cēloņi kauliņiem kāju nagiem
Kāju nagi var būt vairāku veselības problēmu simptoms. Dažos gadījumos tās var būt nekaitīgas izmaiņas, kurām nav nepieciešama ārstēšana. Tomēr citos gadījumos tas var būt nopietns stāvoklis, kam nepieciešama ārstēšana. Daži no visbiežāk sastopamajiem kauliņu kāju naglu cēloņiem ir: Psoriāze: Psoriāze ir autoimūna slimība, kurā ādas šūnas dalās pārāk ātri. Tas izraisa raksturīgus slimības simptomus, piemēram, blaugznas un niezi.
Psoriāze var izraisīt arī kāju pirkstu nagus. Ekzēma: Ekzēma ir iekaisīgs ādas stāvoklis, kas bieži ir saistīts ar niezi un zvīņošanos. Ekzēma var izraisīt arī noslīpētus kāju nagus. Sēnīšu infekcijas: Ādas sēnīšu infekcijas, piemēram, sportista pēdas, var izraisīt arī kāju nagus. Alerģijas: Alerģija pret kosmētiku, ķimikālijām vai noteiktiem apavu veidiem var izraisīt ādas kairinājumu, kas savukārt var izraisīt kāju nagus.
Mehānisks kairinājums: Pastāvīga nagu berzēšana vai spiediens no ciešiem apaviem vai augstpapēžu apavu nēsāšanas var izraisīt kallus (cietu, sabiezinātu audu) veidošanos uz nagiem. Šis kalluss galu galā var izraisīt nagu keratinizāciju. Trīs veidi, kā ārstēt saraujušos kāju nagus, lai koptu nagus Ja jums ir iekaisis kāju nags, ir svarīgi ievērot dažus pamata nagu kopšanas padomus. Pirmkārt, jums vajadzētu regulāri apgriezt nagus un neļaut tiem kļūt pārāk īsiem.
Tas atvieglo baktēriju un sēnīšu iekļūšanu nagos. Tāpat katru dienu rūpīgi jānomazgā nagi, lai noņemtu baktērijas un baktērijas. Vēl viens svarīgs nagu kopšanas aspekts ir infekciju ārstēšana. Ja jūs ciešat no nagu infekcijas, jums noteikti jādodas pie ārsta, lai ārstētu. Lai cīnītos pret infekciju, parasti tiek nozīmēta antibiotika.
Ļoti svarīgi ir izmantot arī mitrinātājus, jo sausie nagi ir vairāk pakļauti infekcijām. Pēc vannas vai dušas vienmēr uzklājiet nagus mitrinātāju, lai tie neizžūtu. Ievērojot šos pamata padomus, jūs varat samazināt infekcijas risku un citas problēmas ar nagiem.
ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU
2. Ārstēšanas iespējas kaļķainiem kāju nagiem
Viens no visbiežāk sastopamajiem kauliņu kāju nagu cēloņiem ir sēnīšu infekcija. Šīs infekcijas var būt ļoti neērtas un izraisīt niezi, sāpes un iekaisumu. Sēnīšu infekcijas ārstēšanu sacietējušos kāju nagos var veikt ar perorāliem vai lokāliem pretsēnīšu līdzekļiem. Smagos gadījumos var būt nepieciešams noņemt skartos nagus.
Vēl viens iemesls, kādēļ nagi kļūst sarausti, var būt mehāniska trauma. Šo traumu var izraisīt cieši apavi vai augstpapēžu valkāšana. Šajā gadījumā svarīgi nomainīt kurpes vai papēžus un kādu laiku nevalkāt augstpapēžu kurpes. Ja āda ap nagu ir stipri kairināta, lokāli lietojami steroīdu krēmi var palīdzēt mazināt iekaisumu. Ja nav zināms kāju kāju nagu cēlonis, tos var ārstēt ar mitrinātāju.
Šis krēms jālieto vismaz divas reizes dienā. Ir svarīgi arī regulāri apgriezt un vīlēt nagus, lai novērstu turpmāku nagu pietūkumu un sacietēšanu.
3. Kaulu nagu kāju nagu profilakse
Labākā profilakse pret sacietējušajiem kāju nagiem ir regulāra pēdu kopšana. Nagus vajadzētu apgriezt un vīlēt vismaz reizi nedēļā. Kutikulas ir maigi jānoņem, lai novērstu baktēriju nogulsnēšanos. Regulārs vannas vai dušas ūdens ar maigu kāju vannu vai kāju krēmu var arī palīdzēt kopt ādu un stiprināt nagus.