Locītavu sāpes menopauzes laikā: cēloņi un ārstēšanas iespējas Menopauze var būt ļoti nepatīkama. Tādi simptomi kā karstuma viļņi, garastāvokļa svārstības un bezmiegs var mocīt sievieti. Bet tas vēl nav viss. Locītavu sāpes ir arī bieži sastopams menopauzes simptoms. Locītavu sāpes izraisa hormonālās izmaiņas menopauzes laikā.
Samazinās estrogēna ražošana, kas izraisa kaulu blīvuma samazināšanos un līdz ar to paaugstinātu uzņēmību pret locītavu problēmām. Simptomi var būt no vieglām sāpēm līdz stiprām sāpēm, kas apgrūtina locītavu kustību. Par laimi, ir dažas ārstēšanas iespējas, lai mazinātu sāpes un uzlabotu mobilitāti. Ārstēšanas iespējas ietver: estrogēnu aizstājterapiju:
Šī ārstēšana var palīdzēt saglabāt kaulu blīvumu un tādējādi mazināt locītavu sāpes. Fizioterapija: Stiepšanās un stiprināšanas vingrinājumi stiprina muskuļus un atbrīvo locītavas. Pretsāpju līdzekļi: zāles, piemēram, acetaminofēns vai ibuprofēns, var palīdzēt mazināt sāpes. Kortizona injekcija: Smagos gadījumos kortizona injekciju var ievadīt skartajā locītavā, lai mazinātu sāpes.
Ķirurģija: retos gadījumos var būt nepieciešama operācija, lai salabotu locītavu. Ja Jums rodas locītavu sāpes menopauzes laikā, Jums jākonsultējas ar savu ārstu, lai noskaidrotu, kura ārstēšana Jums ir vislabākā.
Kā var rasties locītavu sāpes menopauzes laikā?
Ir vairāki veidi, kā locītavu sāpes var rasties menopauzes laikā. Visbiežākais iemesls ir hormonu ražošanas izmaiņas menopauzes laikā. Šīs izmaiņas var traucēt kaulu vielmaiņu, kas savukārt var izraisīt locītavu sāpes.
Pārāk zems vitamīnu un barības vielu saturs var izraisīt locītavu sāpes menopauzes laikā. Turklāt fizisko aktivitāšu trūkums un nepareizi izvēlēti apavi var nozīmēt, ka locītavas netiek pareizi noslogotas un rezultātā var rasties sāpes.
Ko es varu darīt ar locītavu sāpēm menopauzes laikā?
Menopauzes laikā locītavu sāpes bieži izraisa hormonālas izmaiņas. Sāpes var būt ļoti nepatīkamas un ietekmēt dzīves kvalitāti. Par laimi, ir lietas, ko varat darīt, lai mazinātu sāpes un uzlabotu dzīves kvalitāti. Šeit ir daži padomi:
1. Pievērsiet uzmanību savam uzturam Veselīgs uzturs ir īpaši svarīgs menopauzes laikā, jo hormoni ir nelīdzsvaroti un organismā trūkst barības vielu. Centieties katru dienu ēst svaigus augļus un dārzeņus un izvairieties no apstrādātas pārtikas un nevēlamas pārtikas. Tāpat dzeriet pietiekami daudz ūdens, lai jūsu ķermenis būtu hidratēts.
2. Regulāri vingrojiet Vingrojumi palīdz ne tikai pret locītavu sāpēm, bet arī stiprina sirds un asinsvadu sistēmu un var mazināt stresu. Atrodiet vingrinājumu, kas jums patīk, un mēģiniet to darīt 30 minūtes vismaz trīs reizes nedēļā.
3. Pievērsiet uzmanību savai pozai. Slikta poza var izraisīt locītavu sāpes. Tāpēc pārliecinieties, ka stāvat taisni un nepārslogojiet sevi. Vienmēr sēdiet ar taisnu muguru un atslābinātiem pleciem. Ja pavadāt daudz laika pie rakstāmgalda, pārliecinieties, vai krēsls ir pareizā augstumā un monitors atrodas acu līmenī.
4. Atmest smēķēšanu un alkoholu. Smēķēšana ne tikai kaitē jūsu vispārējai veselībai, bet arī var palielināt locītavu sāpes. Arī alkoholu vajadzētu lietot mērenībā, jo tam ir diurētiska iedarbība un tas noslogo organismu.
SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR PRODUKTU VAR ATRAST ŠEIT
Kā es varu novērst locītavu sāpes menopauzes laikā?
Sāpes locītavās ir izplatītas menopauzes laikā. Šīs sāpes var būt ļoti neērtas un ietekmēt dzīves kvalitāti. Ir daži pasākumi, ko varat veikt, lai izvairītos no šīm sāpēm. Pirmkārt, jums vajadzētu pievērst uzmanību savam uzturam. Ēdiet daudz svaigas un veselīgas pārtikas. Izvairieties no ļoti apstrādātiem pārtikas produktiem, jo tie bieži satur iekaisuma piedevas.
Tāpat pārliecinieties, ka saņemat pietiekami daudz C un E vitamīnu. Šie vitamīni ir svarīgi jūsu locītavu veselībai. Jums arī regulāri jāvingro. Vingrojumi stimulē asins plūsmu jūsu locītavās un uztur tās formā. Tomēr, ja jūs jau ciešat no locītavu sāpēm, jums vajadzētu izvairīties no intensīvas fiziskās slodzes un tā vietā izvēlēties maigus vingrinājumus, piemēram, jogu vai Pilates.
Masāža var arī palīdzēt mazināt locītavu sāpes. Regulāri veiciet masāžu pie profesionālas masieres vai pats masējiet locītavas ar speciālu ziedi vai eļļu. Visbeidzot, ir svarīgi klausīties savu ķermeni. Klausieties ķermeņa signālus un atpūtieties, kad esat noguris. Nepārslogojiet sevi un regulāri paņemiet pārtraukumus, kad darāt kaut ko smagu. Pat fiziskas slodzes laikā vienmēr vajadzētu pievērst uzmanību savai elpošanai un nepārsniegt savas robežas.