Kas jums jāzina par locītavu sāpēm menopauzes laikā.

Locītavu sāpes menopauzes laikā: cēloņi un ārstēšanas iespējas Menopauzes pārdzīvošana var būt diezgan neērta. Tādi simptomi kā karstuma viļņi, garastāvokļa svārstības un bezmiegs var mocīt sievieti. Bet tas vēl nav viss. Locītavu sāpes ir arī bieži sastopams menopauzes simptoms. Sāpes locītavās rodas hormonālo izmaiņu dēļ, kas rodas menopauzes laikā.

Samazinās estrogēna ražošana, kas izraisa kaulu blīvuma samazināšanos un līdz ar to paaugstinātu uzņēmību pret locītavu problēmām. Simptomi var būt no vieglām sāpēm līdz stiprām sāpēm, kas apgrūtina locītavu kustību. Par laimi, ir dažas ārstēšanas iespējas, lai atvieglotu sāpes un uzlabotu mobilitāti. Ārstēšanas iespējas ietver: estrogēnu aizstājterapiju:

Šī ārstēšana var palīdzēt uzturēt kaulu blīvumu, tādējādi mazinot locītavu sāpes. Fizioterapija: izmantojot stiepšanās un stiprināšanas vingrinājumus, muskuļi kļūst stiprāki un locītavas tiek atbrīvotas. Pretsāpju līdzekļi: zāles, piemēram, acetaminofēns vai ibuprofēns, var palīdzēt mazināt sāpes. Kortizona injekcija: Smagos gadījumos kortizona injekciju var ievadīt skartajā locītavā, lai mazinātu sāpes.

Ķirurģija: retos gadījumos var būt nepieciešama operācija, lai atjaunotu locītavu. Ja jūs ciešat no locītavu sāpēm, kas saistītas ar menopauzi, jums jākonsultējas ar savu ārstu, lai noskaidrotu, kura ārstēšana jums ir vislabākā.

1. Kā var attīstīties locītavu sāpes menopauzes laikā?

Ir vairāki veidi, kā locītavu sāpes var attīstīties menopauzes laikā. Visbiežākais iemesls ir hormonu ražošanas izmaiņas menopauzes laikā. Šīs izmaiņas var traucēt kaulu vielmaiņu, kas savukārt var izraisīt locītavu sāpes.

Diēta, kurā ir pārāk maz vitamīnu un uzturvielu, var izraisīt arī locītavu sāpes menopauzes laikā. Turklāt fiziskās slodzes trūkums un nepareizi izvēlēti apavi var arī novest pie tā, ka locītavas netiek pareizi noslogotas, tādējādi radot sāpes.

2. Ko es varu darīt ar locītavu sāpēm menopauzes laikā?

Menopauzes laikā locītavu sāpes bieži izraisa hormonālas izmaiņas. Sāpes var būt ļoti neērtas un ietekmēt dzīves kvalitāti. Par laimi, ir dažas lietas, ko varat darīt, lai mazinātu sāpes un uzlabotu dzīves kvalitāti. Šeit ir daži padomi:

1. Pievērsiet uzmanību savam uzturam Menopauzes laikā veselīgs uzturs ir īpaši svarīgs, jo tiek sajaukti hormoni un organismā trūkst barības vielu. Mēģiniet katru dienu ēst svaigus augļus un dārzeņus un izvairieties no pārstrādātiem pārtikas produktiem un nevēlamiem pārtikas produktiem. Tāpat dzeriet pietiekami daudz ūdens, lai jūsu ķermenis būtu hidratēts.

2. Regulāri vingrojiet Vingrojumi palīdz ne tikai pret locītavu sāpēm, bet arī stiprina sirds un asinsvadu sistēmu un var mazināt stresu. Atrodiet vingrinājumu, kas jums patīk, un mēģiniet vingrot vismaz 3 reizes nedēļā 30 minūtes.

3. Rūpējieties par savu stāju Slikta stāja var izraisīt locītavu sāpes. Tāpēc pārliecinieties, ka stāvat taisni un nesasprindzinieties. Vienmēr sēdiet ar taisnu muguru un atslābiniet plecus. Ja pavadāt daudz laika pie rakstāmgalda, pārliecinieties, vai jūsu krēsls ir pareizā augstumā un monitors atrodas acu līmenī.

4. Atmest smēķēšanu un alkohola lietošanu Smēķēšana ne tikai kaitē jūsu vispārējai veselībai, bet arī var pastiprināt locītavu sāpes. Arī alkoholu vajadzētu lietot ar mēru, jo tam ir dehidratējoša iedarbība un tas noslogo organismu.

Locītavu sāpes menopauzes laikā

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

3. Kā es varu novērst locītavu sāpes menopauzes laikā?

Sāpes locītavās ir izplatītas menopauzes laikā. Šīs sāpes var būt ļoti neērtas un ietekmēt dzīves kvalitāti. Lai izvairītos no šīm sāpēm, varat veikt dažus pasākumus. Pirmkārt, jums vajadzētu pievērst uzmanību savam uzturam. Ēdiet daudz svaigu un veselīgu pārtiku. Izvairieties no ļoti apstrādātiem pārtikas produktiem, jo ​​tie bieži satur iekaisumu veicinošas piedevas.

Tāpat pārliecinieties, ka saņemat pietiekami daudz C un E vitamīnu. Šie vitamīni ir svarīgi jūsu locītavu veselībai. Jums arī regulāri jāvingro. Kustības stimulē asins plūsmu jūsu locītavās un uztur tās labākā formā. Tomēr, ja jūs jau ciešat no locītavu sāpēm, jums nevajadzētu nodarboties ar intensīvu sporta veidu, bet gan izvēlēties maigus vingrinājumus, piemēram, jogu vai pilates.

Masāža var arī palīdzēt mazināt locītavu sāpes. Regulāri veiciet masāžu pie profesionāla masiera vai pats masējiet locītavas ar speciālu ziedi vai eļļu. Visbeidzot, ir svarīgi klausīties savu ķermeni. Klausieties ķermeņa signālus un atpūtieties, kad esat noguris. Nepārslogojiet sevi un regulāri paņemiet pārtraukumus, darot kaut ko smagu. Pat fiziskas slodzes laikā vienmēr vajadzētu pievērst uzmanību savai elpošanai un nepārkāpt savas robežas.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert