Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, kas galvenokārt skar nagus. Cēloņi lielākoties ir banāli: sēnītes, kas plaukst siltā un mitrā vidē, uzbrūk nagiem un izraisa infekciju. Tomēr nagu sēnīti var izraisīt arī citi faktori, piemēram, imūnsistēmas vājums vai nagu trauma. Šajā rakstā mēs vēlamies jūs iepazīstināt ar nagu sēnītes cēloņiem, simptomiem un ārstēšanas iespējām. Sēnītes ir visizplatītākais nagu sēnītes cēlonis Visbiežākais nagu sēnītes cēlonis ir tā sauktais dermatofīts. Šī sēne galvenokārt ietekmē roku un kāju nagus, izraisot infekciju. Vairumā gadījumu invāzija ir nekaitīga un progresē bez komplikācijām.
Tomēr nagu sēnīte var izraisīt arī tādus nepatīkamus simptomus kā niezi, sāpes vai iekaisumu. Retos gadījumos tas var izraisīt arī asins saindēšanos. Dermatofīti nav vienīgās sēnītes, kas var izraisīt nagu sēnīti. Citas sēnītes, piemēram, rauga sēnīte Candida albicans, var arī iebrukt nagos un izraisīt infekciju. Tomēr vairumā gadījumu Candida ir nekaitīga un progresē bez komplikācijām.
Vāja imūnsistēma Vāja imūnsistēma ir vēl viens nagu sēnīšu uzliesmojuma riska faktors. Vājināta imūnsistēma atvieglo sēnīšu izplatīšanos un inficēšanos. Tādēļ cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu bieži ir spītīgas un smagas nagu sēnītes formas. Nagu traumas Arī naga traumas vai traumas var izraisīt infekciju ar nagu sēnīti. Traumas pārkāpj nagu aizsargbarjeru un ļauj baktērijām vai sēnītēm iekļūt ādā. Tāpēc naga traumas vai traumas vienmēr ir rūpīgi jādezinficē un jāpārklāj, lai izvairītos no infekcijas. Nagu sēnītes simptomi Nagu sēnītes simptomi var būt ļoti dažādi, sākot no vieglas līdz smagai.
Visbiežāk sastopamie simptomi ir: – nieze skartajā nagā vai ap to; – sāpes skartajā nagā vai ap to; – ādas apsārtums vai pietūkums ap skarto nagu; – pacelti vai trausli nagi; – sabiezēti nagi; – dzelteni vai brūngani plankumi uz skartā naga. Nagu – garoza vai zvīņas uz skartā naga
1. Nagu sēnīte – kas tas īsti ir?
Nagu sēnīte var attīstīties dažādu iemeslu dēļ. Pirmkārt, to var izraisīt naga vai ādas ap nagu ievainojums. Tas var notikt, piemēram, ar griezumu vai noganīšanu. Arī sabiezējis vai deformēts nags var izraisīt sēnīšu kolonizāciju un savairošanos šajā zonā. Vēl viens nagu sēnīšu attīstības iemesls ir imūnsistēmas pavājināšanās.
Tā var būt, piemēram, cilvēkiem ar cukura diabētu vai HIV/AIDS. Atsevišķi medikamenti, piemēram, kortizons vai ķīmijterapijas zāles, arī var vājināt imūnsistēmu un tādējādi veicināt nagu sēnītes attīstību. Visbeidzot, antisanitāri apstākļi var veicināt arī nagu sēnītes attīstību. Piemēram, ir svarīgi regulāri mainīt mitrās roku un kāju vannas un nedalīt tās ar citiem cilvēkiem. Arī mitrās saunas, pirtis un peldbaseini ir ideālas sēnīšu savairošanās vietas.
2. Nagu sēnītes cēloņi
Nagu sēnīte bieži rodas ādas dabiskās aizsargbarjeras traucējumu rezultātā. Šo aizsargbarjeru izjauc daudzi faktori. Biežākie cēloņi ir svīšana, cukura diabēts, neārstētas ādas slimības (piemēram, psoriāze), noteiktas imūnsistēmas slimības un ar traumu saistīts pēdas lūzums. Pastāvīgi valkājot ciešus un sintētiskus apavus, var sabojāt arī pēdu ādu un tādējādi palielināt risku inficēties ar sēnītēm.
ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU
3. Nagu sēnītes simptomi
Nagu sēnīte ir izplatīta un nepatīkama slimība, kas ietekmē nagu izskatu. Nagu sēnītes simptomi ir: – nagu krāsas maiņa (parasti dzeltenīga vai brūngana) – nagu virsmas raupjums un nelīdzenums; – nagu sabiezējums; – šķelšanās vai trausli nagi; – sāpes, pieskaroties vai kustinot skartos nagus. vai vairāk no šiem Ja novērojat kādus simptomus, noteikti jākonsultējas ar ārstu. Nagu sēnīte ir ne tikai neizskatīga, bet arī var izraisīt nopietnas veselības problēmas, ja to laikus neārstē.
Nagu sēnīte ir sēne, kas aug uz roku vai kāju nagiem vai zem tiem. Parasti tas sākas ar bālganiem vai dzeltenīgiem plankumiem zem nagu malas un pēc tam lēnām izplatās pa visu nagu. Tomēr nagu sēnīte var arī padarīt visu nagu tumšāku vai padarīt to trauslu, saplaisājušu un zvīņainu. Nagu sēnīte nav lipīga slimība, taču tā var izplatīties no viena pirksta uz otru vai no viena pirksta uz otru. Nagu sēnītes simptomi var atšķirties pēc smaguma pakāpes un svārstīties no neliela nagu krāsas maiņas līdz stiprām sāpēm.
4. Nagu sēnītes ārstēšanas iespējas
Nagu sēnīte ir samērā izplatīta slimība, ko var ārstēt ar dažādām ārstēšanas iespējām. Vairumā gadījumu pietiek ar ārstēšanu ar pretsēnīšu līdzekļiem vai nu tablešu veidā, vai kā krēmu vai šķīdumu. Tomēr ir arī citas ārstēšanas iespējas, kas var būt nepieciešamas smagākos gadījumos vai pacientiem ar sēnīšu infekciju zem nagu plāksnes. Viena no iespējām ir skartā naga ķirurģiska noņemšana.
Tomēr šo metodi izmanto reti, jo tā ir ļoti invazīva un prasa ilgu atveseļošanās laiku. Dažos gadījumos var būt nepieciešams arī pilnībā noņemt skarto nagu. Vēl viena iespēja ir ārstēšana ar UV gaismu, taču tā ir efektīva tikai retos gadījumos. Smagos nagu sēnīšu gadījumos var būt nepieciešama arī sistēmiska ārstēšana. Tas nozīmē, ka zāles tiek ievadītas tablešu vai injekciju veidā. Tomēr sistēmiska ārstēšana bieži vien ir saistīta ar blakusparādībām, tāpēc tā jāveic tikai pēc konsultēšanās ar ārstu.
5. Nagu sēnīšu profilakse
Nagu sēnīte ir izplatīta infekcija, no kuras var viegli izvairīties, ja veicat dažus profilakses pasākumus. Labākais veids, kā izvairīties no nagu sēnītes, ir saglabāt kājas un rokas tīras un sausas. Regulāri mazgājiet rokas un kājas ar ziepēm un ūdeni, lai iznīcinātu baktērijas un sēnītes. Izmantojiet maigu kāju pulveri vai aerosolu, lai kājas būtu sausas. Valkājiet tīras zeķes un apavus, lai nodrošinātu labu gaisa cirkulāciju. Mainiet zeķes katru dienu un regulāri vēdiniet kurpes.
Noteikti rūpīgi notīriet nagu malas, starp pirkstiem un pēdu zolēm. Neizmantojiet mitrās salvetes vai drānas vannas istabās vai koplietošanas telpās. Pēc dušas vai vannas rūpīgi nosusiniet sevi. Ja jums ir nagu sēnīte, jums jākonsultējas ar ārstu.
Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, kas galvenokārt skar nagus. Izraisītāji ir sēnītes, kas vairojas siltā un mitrā klimatā. Nagu sēnīte parasti ir neērta un neglīta, taču smagos gadījumos tā var izraisīt arī sāpes.
Vēl jo svarīgāk ir veikt profilaktiskus pasākumus pret nagu sēnīti. Viens no veidiem, kā to novērst, ir regulāri valkāt peldēšanās apavus publiskajos peldbaseinos un saunās. Rūpējoties par kājām, arī jāpievērš uzmanība higiēnai un, piemēram, dvieļu vietā jāizmanto vienreizējās lietošanas dvieļi. Turpmākai profilaksei var izmantot īpašus līdzekļus, piemēram, krēmus vai aerosolus, lai novērstu sēnīšu invāziju.