Ja jūs ciešat no matu izkrišanas, varat veikt vairākus pasākumus, lai cīnītos pret šo problēmu.

Matu izkrišana – cēloņi un ārstēšanas iespējas Ir daudz dažādu matu izkrišanas cēloņu. Vairumā gadījumu tomēr ir iespējams apturēt vai vismaz palēnināt matu izkrišanu. Šeit ir daži no visbiežāk sastopamajiem matu izkrišanas cēloņiem un to, ko jūs varat darīt, lai to novērstu. Ģenētiskā matu izkrišana: ja jūsu ģimenē ir matu izkrišana, maz ticams, ka jūs varat kaut ko darīt ar to. Tomēr ir zāles un ārstēšanas metodes, kas var palēnināt zaudējumus.

Alopēcija: Alopēcija ir autoimūna slimība, kurā imūnsistēma uzbrūk matu saknēm un izraisa matu izkrišanu. Ārstēšana parasti sastāv no kortikosteroīdu injekcijām vai perorāliem medikamentiem. Anēmija: Anēmija ir stāvoklis, kad jums nav pietiekami daudz sarkano asins šūnu, lai efektīvi pārvadātu skābekli. Tas bieži noved pie matu izkrišanas, jo matu saknes nesaņem pietiekami daudz barības vielu. Anēmiju var izraisīt dzelzs deficīts, asins zudums vai citi veselības traucējumi. Ārstēšana parasti sastāv no dzelzs piedevām vai citiem vitamīnu un minerālvielu piedevām.

Garīgais stress: stress un trauksme var izraisīt arī matu izkrišanu. Šādos gadījumos ir svarīgi samazināt stresa faktoru un pietiekami atpūsties. Var palīdzēt arī psihoterapija vai antidepresanti. Hormonālā nelīdzsvarotība: Hormonālā nelīdzsvarotība ir izplatīts matu izkrišanas cēlonis sievietēm. To var izraisīt grūtniecība, menopauze vai noteiktas zāles. Šādos gadījumos ārstēšana var sastāvēt no hormonālajiem kontracepcijas līdzekļiem, hormonu aizstājterapijas vai citām zālēm.

1. Matu izkrišanas cēloņi

Ir daudz dažādu matu izkrišanas iemeslu. Tomēr vairumā gadījumu tas ir saistīts ar sliktu asins plūsmu, kā rezultātā barības vielas netiek pietiekami transportētas uz matu saknēm. Citi iespējamie matu izkrišanas cēloņi ir: -Hormonālas izmaiņas -Autoimūnas slimības -Iedzimtības faktori -Stress – Nesabalansēts uzturs -Ķimikāliju un toksīnu lietošana.

ārstēšana-iespējas-matu-izkrišana

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

2. Matu izkrišanas ārstēšanas iespējas

Matu izkrišana var būt nopietna problēma, kas var būt gan fiziski, gan emocionāli nogurdinoša. Par laimi, ir vairākas ārstēšanas iespējas, kas var palīdzēt apkarot matu izkrišanu. Viena no ārstēšanas iespējām ir minoksidila lietošana. Minoksidils ir zāles, kas tiek uzklātas uz galvas ādas losjona vai putu veidā. To lieto, lai palēninātu matu izkrišanu un stimulētu jaunu matu augšanu.

Vēl viena ārstēšanas iespēja ir finasterīds. Finasterīds ir zāles, ko lieto tablešu veidā. To lieto, lai apturētu matu izkrišanu un stimulētu jaunu matu augšanu. Smagos matu izkrišanas gadījumos var būt nepieciešama matu transplantācija. Matu transplantācijas laikā veselīgi matu folikuli tiek pārstādīti galvas ādā no citas ķermeņa daļas. Tas var palīdzēt stimulēt jaunu matu augšanu un apturēt matu izkrišanu. Ja jums ir matu izkrišana, jums jākonsultējas ar savu ārstu, lai noteiktu, kura ārstēšanas iespēja jums ir vislabākā.

3. Matu izkrišanas novēršana

Matu izkrišana daudziem cilvēkiem ir nepatīkama pieredze. Tas var radīt postījumus pašcieņai un vispārējai labklājībai. Par laimi, ir daži veidi, kā novērst vai vismaz samazināt matu izkrišanu.

Viens no labākajiem veidiem, kā novērst matu izkrišanu, ir attīstīt un uzturēt veselīgus ieradumus. Tas ietver veselīgu uzturu, pietiekamu fizisko slodzi un pietiekamu atpūtu. Stress ir viens no galvenajiem matu izkrišanas iemesliem, tāpēc ir svarīgi pēc iespējas samazināt stresu un izvairīties no tā. Vēl viens svarīgs matu izkrišanas profilakses aspekts ir pareiza matu kopšana. Regulāra matu mazgāšana ar maigiem šampūniem un kondicionēšana ir svarīga, lai saglabātu matu struktūru un saglabātu galvas ādu veselīgu.

Jāizvairās no ķimikālijas saturošu matu produktu lietošanas, jo tie var sabojāt matus un palielināt matu izkrišanas risku. Dažos gadījumos matu izkrišana var būt ģenētiska. Šajā gadījumā ir svarīgi apmeklēt ārstu, lai noteiktu, vai problēma ir nopietna vai nē. Tomēr daudzos gadījumos pat šajā gadījumā var kaut ko darīt, lai samazinātu vai pat apturētu problēmu.

4. Kur es varu saņemt palīdzību?

Matu izkrišana ir izplatīta problēma, kas skar daudzus cilvēkus. Tomēr ir dažas lietas, ko varat darīt, lai samazinātu risku un saglabātu matus veselīgus un stiprus. Viens no labākajiem veidiem, kā novērst matu izkrišanu, ir ievērot diētu. Ēdiet veselīgu un barojošu pārtiku, lai nodrošinātu ķermenim nepieciešamās uzturvielas veselīgu matu ražošanai. Tāpat noteikti dzeriet pietiekami daudz ūdens, lai jūsu ķermenis būtu hidratēts. Vēl viens svarīgs matu izkrišanas profilakses aspekts ir matu augšanas stimulēšana.

Regulāra galvas tīrīšana un masāža var palīdzēt palielināt asins plūsmu galvas ādā, tādējādi stimulējot matu augšanu. Regulāras galvas ādas kopšanas ar ēteriskajām eļļām var arī palīdzēt uzlabot galvas ādas stāvokli, tādējādi samazinot matu izkrišanas risku.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here