Vīrieši nav vienīgie, kas cieš no matu izkrišanas.Arī sievietes bieži cieš no matu izkrišanas. To var izraisīt hormonālas izmaiņas, stress vai pat pārmērīga matu augšana. Tas pats attiecas uz šo: jo agrāk sākat ārstēšanu, jo lielāka iespēja veiksmīgi apturēt matu izkrišanu.
Matu izkrišana var radīt garīgu stresu – arī ģimenes locekļiem.Ikvienam, kurš cieš no matu izkrišanas, bieži vien ir grūti ar to tikt galā. Sociālā izolācija un depresija nav nekas neparasts. Bieži cieš arī radinieki, jo viņi vēlas palīdzēt cietušajiem, bet bieži vien nezina, kā vislabāk viņiem palīdzēt. Ārstēšana ir pieejama daudzos gadījumos Lai gan matu izkrišana bieži tiek uzskatīta par neizbēgamu, daudzos gadījumos ir veidi, kā to veiksmīgi ārstēt. Jo agrāk jūs sākat ārstēšanu, jo lielāka iespēja gūt panākumus.
1. Matu izkrišanas cēloņi
Pirms iedziļināmies ar matu izkrišanu saistītos padomos un trikos, vispirms vajadzētu aplūkot šīs problēmas cēloņus. Tikai tad, ja mēs zinām cēloņus, mēs varam veikt mērķtiecīgus pasākumus pret matu izkrišanu. Visbiežākais matu izkrišanas cēlonis ir iedzimts. Šāda veida matu izkrišana parasti notiek jaunā vecumā un skar gan vīriešus, gan sievietes.
Bet arī citi faktori var izraisīt matu izkrišanu. Piemēram, iemesls var būt hormonu svārstības menopauzes vai grūtniecības laikā. Stress var izraisīt arī matu izkrišanu. Tomēr dažas slimības var izraisīt arī matu izkrišanu. Tie ietver, piemēram, vairogdziedzera slimības, vielmaiņas slimības vai autoimūnas slimības. Dažu zāļu nepanesība var izraisīt arī matu izkrišanu.
Citi matu izkrišanas cēloņi ir arī ķīmiski vai mehāniski stimuli, piemēram, krāsošana vai pastāvīga manipulācija ar matiem ar sukām un ķemmēm. Kā redzat, matu izkrišanai ir daudz dažādu iemeslu. Lai varētu rīkoties pret šo problēmu, vispirms ir jānoskaidro tās cēlonis. Tas ir vienīgais veids, kā jūs varat veikt mērķtiecīgus pasākumus pret matu izkrišanu un varbūt pat apturēt to.
2. Profilakse ar pareizu uzturu
Matu izkrišanas cēloņi ir daudz, bet viens no visizplatītākajiem ir nesabalansēts uzturs. Nenodrošinot savu ķermeni ar nepieciešamajām uzturvielām, tas var izraisīt matu izkrišanu. Tāpēc veselīgam uzturam ir izšķiroša nozīme, ja vēlaties novērst matu izkrišanu. Ēdiet sabalansētu uzturu, kurā ir pietiekami daudz olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu.
Ēdiet tādus pārtikas produktus kā svaigi augļi un dārzeņi, veseli graudi, liesa gaļa un piena produkti ar zemu tauku saturu. Izvairieties no nevēlamas pārtikas un pārāk daudz cukura, jo tas var izraisīt matu izkrišanu. Tāpat dzeriet pietiekami daudz ūdens, lai jūsu ķermenis būtu hidratēts. Ieteicams izdzert vismaz astoņas glāzes ūdens dienā. Tāpat pārliecinieties, ka esat pietiekami vingrinājis. Vingrošana palīdz ne tikai zaudēt svaru, bet arī novērst matu izkrišanu.
ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU
3. Padomi un triki pret matu izkrišanu
Ikviens, kurš cieš no matu izkrišanas, parasti vēlas ātri no tiem atbrīvoties. Diemžēl tas ne vienmēr ir tik vienkārši. Ir daži veidi un līdzekļi, kas var apturēt vai vismaz palēnināt matu izkrišanu, taču bieži vien nav tik vienkārši izsekot. Šī iemesla dēļ mēs šeit esam apkopojuši dažus padomus un trikus, ar kuriem jūs varat kontrolēt savu matu izkrišanu.
1) Pielāgojiet savu uzturu: veselīgs un sabalansēts uzturs ir ne tikai svarīgs mūsu vispārējam stāvoklim, bet arī var palīdzēt novērst matu izkrišanu. Tāpēc pārliecinieties, ka saņemat pietiekami daudz vitamīnu un minerālvielu, īpaši tādus kā cinks, dzelzs, B12 vitamīns un C vitamīns. Šīs uzturvielas ir īpaši svarīgas mūsu matu veselībai. Omega-3 taukskābes var arī palīdzēt novērst matu izkrišanu. Tos var atrast, piemēram, augu eļļās, riekstos vai zivīs.
2) Izvairieties no stresa: stress var izraisīt arī matu izkrišanu. Tāpēc mēģiniet pēc iespējas izvairīties no stresa situācijām vai regulāri veltiet laiku tādiem relaksācijas vingrinājumiem kā autogēnais treniņš vai joga. Masāžas var arī palīdzēt mazināt stresu un atslābināt galvas ādu.
3) Pielāgojiet savu matu kopšanu: dažreiz nepareiza matu kopšana var izraisīt arī matu izkrišanu. Tāpēc, izvēloties šampūnus un kondicionierus, pārliecinieties, ka tie ir pēc iespējas saudzīgāki jūsu matiem un galvas ādai un nesatur nekādas skarbas ķīmiskas vielas. Regulāra zobu tīrīšana var arī palīdzēt masēt galvas ādu un stimulēt asinsriti.