Kā veidojas kārpas uz pirkstiem un ko ar tām darīt?

Kā veidojas kārpas uz pirkstiem un ko ar tām darīt?

Kā uz pirkstiem veidojas kārpas? Kārpām uz pirkstiem var būt dažādi cēloņi. Tomēr daudzos gadījumos cēlonis ir HPV vīrusa infekcija. Šis vīruss tiek pārnests tiešā saskarē ar ādu un galvenokārt skar ādas virsējo slāni. Pati kārpa ir mazs, ciets kamols, kas atrodas uz ādas virsmas.

Lielāko daļu kārpu izraisa tā sauktais cilvēka papilomas vīruss (HPV). Tas ir vīruss, ko viegli pārnēsāt caur ādu – piemēram, paspiežot roku kādam, kam tas jau ir. Vairumā gadījumu vīruss ir nekaitīgs, un pēc dažām nedēļām vai mēnešiem kārpu izzudīs pati. Taču, ja imūnsistēma ir vāja, var attīstīties arī citas slimības. Tāpēc, ja jums ir aizdomas par kārpu, vienmēr jākonsultējas ar ārstu.

Kas ir kārpas?

Kārpas ir mazi, pacelti un parasti nekaitīgi ādas veidojumi, ko izraisa vīruss. Kārpu vīrusi galvenokārt uzbrūk ādas virsējam slānim un vairojas tur. Kārpas var parādīties jebkurā ķermeņa daļā, bet visbiežāk tās atrodas uz rokām, kājām un sejas. Ir dažādi kārpu veidi, kas var izskatīties un izturēties atšķirīgi.

Visizplatītākie kārpu veidi ir: – Parastās kārpas: Šis kārpu veids ir mazs un noapaļots ar gludu virsmu. Tie bieži parādās uz rokām, bet var parādīties arī citās ķermeņa daļās, piemēram, pēdās vai sejā. -Pēdu kārpas (pēdu kārpas): plantāra kārpas ir īpašs parasto kārpu veids, kas rodas galvenokārt uz pēdu zolēm. Bieži vien tā ir plakanāka par parasto kārpu, un tai ir asi izteikta mala. – Mozaīkas kārpa:

Šis kārpu veids ir lielāks par parasto kārpu, un to veido vairāki mazi izaugumi, kas kopā veido mozaīkai līdzīgu rakstu. Mozaīkas kārpas bieži parādās uz plaukstām vai pēdām. – Filiformā kārpa (vītņu kārpa): Filiformā kārpa ir gara, smaila kārpa, kas parasti parādās uz uzacīm, skropstām vai vaigiem. Tas ir salīdzinoši nekaitīgs un parasti neizraisa sāpes.

Ir vairākas kārpu ārstēšanas iespējas. Visizplatītākā ārstēšana ir tāda, ka ārsts noņem kārpu. Tomēr tas var būt sāpīgi, un pastāv risks, ka kārpa atgriezīsies. Vēl viena iespēja ir izmantot kārpu krēmu.

Šie krēmi parasti satur salicilskābi, tējas koka eļļu vai ēteriskās eļļas, kas palīdz nožūt un iznīcināt kārpu. Tomēr nav zinātnisku pierādījumu, ka šie krēmi ir efektīvi. Vēl viena ārstēšanas iespēja ir lentes izmantošana. Šo lenti uzliek uz kārpas, lai palīdzētu to nožūt un nogalināt. Atkal, nav zinātnisku pierādījumu, ka šī metode ir patiesi efektīva. Smagākos gadījumos var būt nepieciešama ārstēšana ar pretvīrusu zālēm. Tomēr šīs zāles tiek izrakstītas reti, jo tām bieži ir blakusparādības un to efektivitāte nav pierādīta.

No kurienes rodas kārpas?

Kārpas ir mazi, labdabīgi veidojumi, ko izraisa papilomas vīrusa kārpu vīruss. Ir vairāk nekā 100 dažādu veidu kārpu vīrusu, daži izraisa ādas izaugumus, bet citi tiek pārnesti seksuāli. Lielākā daļa kārpu vīrusu ietekmē tikai augšējo ādas slāni un tāpēc ir nekaitīgi.

Tomēr daži vīrusu veidi var iekļūt dziļāk ādā un izraisīt nopietnākas slimības, piemēram, vēzi. Kārpas ir izplatītas uz rokām un kājām, jo ​​šīs ādas vietas ir visneaizsargātākās pret skrāpējumiem un griezumiem, kas ļauj vīrusam iekļūt ādā. Citas izplatītas kārpu lokalizācijas vietas ir seja, kakls, krūtis un mugura. Atšķirībā no citām vīrusu slimībām, piemēram, herpes vai vējbakām, ir iespējams iegūt kārpas, nenonākot saskarē ar kādu, kam tās jau ir.

Tas galvenokārt ir saistīts ar augsto kārpu vīrusu līmeni vidē. Vīrusus var atrast uz tādām virsmām kā durvju rokturi vai dvieļi, un tie viegli tiek pārnesti uz ādu. Vairumā gadījumu kārpas ir nekaitīgas un izzūd pašas dažu nedēļu vai mēnešu laikā. Tomēr dažreiz tie var būt sāpīgi un izskatīties neērti. Šādos gadījumos var būt ieteicams apmeklēt ārstu, lai kārpu ārstētu profesionāli.

Kā ārstēt kārpas?

Kārpas var attīstīties dažādos veidos. Tie var uzsūkties caur ādu, ja nonākat saskarē ar inficētu personu vai ja inficējaties uz virsmas, kurai pielīp kārpu vīrusi. Kārpu cēlonis var būt arī uztriepes infekcijas. Tā tas ir, piemēram, ja vienā vietā savainojat sevi un vīruss nokļūst brūcē. Retākos gadījumos kārpas tiek arī iedzimtas.

Vai kārpas var atgriezties?

Kārpas izraisa vīruss, un tās var viegli izplatīties uz citiem cilvēkiem. Kārpām var būt dažādas formas, bet visizplatītākais veids ir apaļš, stingrs pumpis. Kārpas var parādīties uz ādas, bet tās var augt arī zem nagiem. Kārpu ārstēšana ir atkarīga no to veida un izmēra. Lielākā daļa kārpu sadzīst pašas no sevis, bet dažām kārpu var būt nepieciešama ķirurģiska noņemšana. Ja rodas infekcija, ārsts var izrakstīt antibiotikas. Smagos gadījumos kārpa var izaugt par bumbuli.

Jā, kārpas var atgriezties. Faktiski ir pat iespējams, ka pēc ārstēšanas kārpu atkal veidosies. Tomēr tas ir drīzāk izņēmums, nevis likums. Lielākajai daļai cilvēku, kas ārstē kārpas, nebūs recidīvu. Tomēr tas ir drīzāk izņēmums, nevis likums. Lielākajai daļai cilvēku, kas ārstē kārpas, nebūs recidīvu.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here