Mainiet apavus un ļaujiet tiem nožūt: Nagu sēnīti bieži izraisa mitri apavi.

Tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no slapjiem apaviem un ļaut tiem labi nožūt.

Nosusiniet apavus uzreiz pēc valkāšanas Ir svarīgi apavus nožūt uzreiz pēc valkāšanas. Tas novērš baktēriju un sēnīšu uzplaukumu apavos. Ja apavus nevar uzreiz nožūt, vismaz jānovelk un jāuzglabā gaisīgā vietā.

Nagu sēnīte ir izplatīta pēdu slimība, ko var izraisīt mitri vai cieši apavi. Lai novērstu nagu sēnīti, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk novilkt slapjus apavus un ļaut tiem labi nožūt. Ideālā gadījumā regulāri nomainiet apavus, lai novērstu sēnīšu iekļūšanu jūsu kājās un izraisītu infekciju.

1. Nagu sēnīte: cēloņi un simptomi

Nagu sēnīte (onihomikoze) ir izplatīta slimība, ko izraisa sēnītes vai raugs. Infekcija parasti skar vienu vai vairākus kāju nagus un izraisa naga dzeltenīgu vai brūnganu krāsu. Nagu sēnīte var būt ļoti neērta un izplatīties uz citām ķermeņa daļām. Lai novērstu vai ārstētu infekciju, ir svarīgi zināt nagu sēnītes cēloņus un simptomus. Nagu sēnīti bieži izraisa mitri apavi. Tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no slapjiem apaviem un ļaut tiem labi nožūt.

Sēnītēm un raugiem patīk mitra un silta vide, tāpēc tie var viegli attīstīties mitros apavos. Arī apavi nekavējoties jānovelk un labi jāizžāvē peldbaseinos, dušās vai citās vietās, kur kājas kļūst slapjas. Stingri apavi var izraisīt arī nagu sēnīti, jo tie saspiež pēdas kopā, veicinot mitrināšanu. Tāpēc cieši apavi jāvalkā tikai līdz pēdas ir sausas un pēc tam nekavējoties jānovelk. Regulāri jāmaina arī zeķes, lai novērstu infekciju.

Nagu sēnītes simptomi var būt dzelteni vai brūngani plankumi uz naga, nags var izskatīties raupjš un lauzts, vai naga mala var būt pacelta. Smagos gadījumos var nosist visu nagu. Ja pamanāt kādu no šiem simptomiem, nekavējoties jākonsultējas ar ārstu, jo nagu sēnīte bieži vien var izraisīt nopietnas sekas.

2. Nomainiet apavus un ļaujiet tiem nožūt: tā jūs izvairīsities no nagu sēnītes

Nagu sēnīti bieži izraisa mitri apavi. Tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no slapjiem apaviem un ļaut tiem labi nožūt. Mainot apavus, jūs varat arī nodrošināt, lai jūsu kājas vienmēr būtu sausās zeķēs. Ja uzvelk slapjus apavus, baktērijas var viegli iekļūt ādā un izraisīt infekciju.

3. Mājas līdzekļi pret nagu sēnīti

1. Etiķis: Etiķis ir dabisks antibakteriāls līdzeklis, tāpēc tas var palīdzēt novērst vai ārstēt nagu sēnīti. Samitriniet kokvilnas audumu etiķī un aptiniet to ap skarto nagu. Atstājiet to 10 minūtes un pēc tam nomazgājiet.

2. Tējas koka eļļa: Tējas koka eļļa ir arī dabisks antibakteriāls līdzeklis, kas palīdz iznīcināt sēnīti. Samērcē vates tamponu tējas koka eļļā un viegli ierīvē skarto nagu. Atstājiet to 10 minūtes un pēc tam nomazgājiet.

3. Sīpolu sula: Sīpolu sulai ir pretsēnīšu īpašības, tāpēc tā var palīdzēt nogalināt sēnīti. Sagrieziet sīpolu un novietojiet to uz skartā naga. Atstājiet to 10 minūtes un pēc tam nomazgājiet.

Nagu sēnīte ir ļoti izplatīta slimība, kas bieži rodas mitru un antisanitāru apstākļu dēļ. Vēl jo svarīgāk ir pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no slapjiem apaviem un ļaut tiem labi nožūt. Tas novērsīs sēnīšu sporulēšanu un izplatīšanos. Tomēr, ja jūs jau ciešat no nagu sēnītes, varat mēģināt to ārstēt ar mājas līdzekļiem. Šeit ir 3 mājas aizsardzības līdzekļi pret nagu sēnīti, ko varat izmēģināt:

1. Tējas koka eļļa: Tējas koka eļļai piemīt antiseptiskas un antibakteriālas īpašības, tāpēc tā var palīdzēt ārstēt nagu sēnīti. Lai to izdarītu, uzklājiet dažus pilienus eļļas uz skarto nagu un maigi iemasējiet. Atstājiet to uz nakti un nomazgājiet to nākamajā rītā.

2. Ābolu sidra etiķis: Ābolu sidra etiķis ir vēl viens dabisks līdzeklis pret kāju nagu sēnīti. Etiķa skābā vide neļauj sēnītei attīstīties tālāk. Lai to izdarītu, uz skarto nagu uzklājiet nedaudz etiķa un atstājiet to 10-15 minūtes. Pēc tam noskalojiet to ar siltu ūdeni.

3. Kokosriekstu eļļa: kokosriekstu eļļai piemīt pretsēnīšu un antibakteriālas īpašības, un tāpēc tā palīdz ārstēt nagu sēnīti. Lai to izdarītu, iemasējiet nedaudz kokosriekstu eļļas skartajā nagā un atstājiet to uz nakti. Nākamajā rītā nomazgājiet to ar siltu ūdeni.

nagu sēnīšu kurpes

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

4. Profilakse ir labākās zāles

Tāpat kā ar daudzām citām slimībām, profilakse ir labākās zāles pret nagu sēnīti. Sekojoši padomi var palīdzēt izvairīties no inficēšanās ar sēnīti:

– Katru dienu rūpīgi nomazgājiet un nosusiniet kājas. – Uzturiet tīrību starp kāju pirkstiem.

– Katru dienu mainiet zeķes un apavus.

– Valkājiet zeķes un apavus no elpojoša materiāla. – Ļaujiet apaviem kārtīgi nožūt, pirms tos atkal uzvelkat.

– Nevalkājiet slapjus apavus ar basām kājām. – Valkājiet zeķes vai peldēšanās apavus tikai koplietošanas telpās (piemēram, vannās, saunās, peldbaseinos). Kā novērst patiešām ir labākās zāles. Nagu sēnīte bieži rodas, ja apavi neizžūst pareizi. Tāpēc ir ļoti svarīgi pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no slapjiem apaviem un ļaut tiem labi nožūt.

Labākais veids, kā nodrošināt apavu pareizu žāvēšanu, ir ļaut tiem nožūt. Ja dzīvojat paaugstināta mitruma vidē vai valkājat apavus ziemā, apavus vēlams regulāri dezinficēt.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here