Ir vairāki veidi, kā noņemt papilomas. Jums piemērotākā metode ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp: – papilomu lieluma un atrašanās vietas; – jūsu vispārējā veselības stāvokļa; – jūsu vēlmēm un cerībām. Dažas no visizplatītākajām papilomu noņemšanas metodēm ir: – Krioterapija (krioterapija):
Šī ir metode, kurā papilomas tiek sasaldētas ar šķidro slāpekli. Ārstēšana parasti ir nesāpīga un tai nav nepieciešama anestēzija. Tomēr var paiet dažas dienas vai nedēļas, līdz papilomas pilnībā izzudīs. Pastāv arī neliels risks, ka papilomas atkal parādīsies.
-Izgriešana: šī ir ķirurģiska metode, kurā papilomu noņemšanai izmanto nazi vai cita veida griešanas instrumentu. Ārstēšanai parasti nepieciešama vietēja anestēzija, un to var veikt slimnīcā vai ambulatorā iestādē. Tomēr pastāv neliels risks, ka paliks rētas vai atkal parādīsies papilomas. -Lāzera ablācija: šī ir salīdzinoši jauna papilomu noņemšanas metode. Izmantojot šo metodi, papilomu noņemšanai tiek izmantots spēcīgs lāzera stars.
Ārstēšanai parasti nav nepieciešama anestēzija un tā ir nesāpīga. Tomēr, lai pilnībā noņemtu papilomas, var būt nepieciešamas vairākas lāzera sesijas. Atkal pastāv risks, ka paliks rētas vai papilomas atkal parādīsies.
1. Kādi līdzekļi ir papilomu ārstēšanai?
Ir daži dažādi līdzekļi, ko var izmantot papilomu ārstēšanai. Tas iekļauj:
– Papilomu ķirurģiska noņemšana. Šī ir visizplatītākā papilomu ārstēšanas metode, un, kā likums, to var veikt vienā sesijā.
-Īpašu krēmu vai losjonu lietošana, kas noņem papilomas. Šie līdzekļi parasti ir ļoti droši un darbojas dažu dienu laikā.
-Lāzerterapijas izmantošana papilomu ārstēšanai. Šī metode ir ļoti efektīva, taču tai var būt arī dažas blakusparādības.
Papilomas ir mazi, nekaitīgi veidojumi, kas parasti parādās uz kakla, rokām vai krūtīm. Bieži tās var redzēt arī uz deguna vai sejas. Tomēr papilomas var parādīties arī citās ķermeņa daļās.
Tie parasti ir nekaitīgi un tiem nav nepieciešama ārstēšana. Tomēr ir daži līdzekļi, ar kuriem var noņemt papilomas.
Tas iekļauj:
– Krēmi vai ziedes ar aktīvām sastāvdaļām, piemēram, salicilskābi, tējas koka eļļu vai tūjas ekstraktu
– Mājas aizsardzības līdzekļi, piemēram, etiķis, citrons vai ķiploki
– lāzera ārstēšana
-Krioterapija (saldēšana) Kurš līdzeklis ir vispiemērotākais, ir atkarīgs no apstākļiem.
Jebkurā gadījumā pirms ārstēšanas jākonsultējas ar ārstu.
Daudzi cilvēki domā, vai ir ieteicams pašiem noņemt papilomas. Tomēr tas nav ieteicams, jo tas var būt bīstams un izraisīt papilomu atgriešanos. Ja nolemjat noņemt papilomas, to vienmēr vajadzētu veikt ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam.
ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU
2. Kā tiek noņemtas papilomas?
Ir vairāki veidi, kā noņemt papilomas. Visizplatītākā metode ir ķirurģiska izņemšana, kurā ārsts noņem papilomu ar skalpeli. Citas metodes ietver lāzera vai radioviļņu tehnoloģiju izmantošanu, ķīmisko pīlingu un krioterapeitiskās procedūras. Ķirurģiskā noņemšana ir drošākā un efektīvākā papilomu noņemšanas metode.
Tomēr tas ir arī visdārgākais un var izraisīt nepatīkamas blakusparādības, piemēram, rētas un sāpes. Lāzera un radioviļņu terapija ir arī efektīvas ārstēšanas iespējas, taču tās var būt arī dārgas un izraisīt nepatīkamas blakusparādības. Ķīmiskie pīlingi un krioterapeitiskās procedūras ir mazāk invazīvas nekā ķirurģiskas procedūras, taču tās var būt mazāk veiksmīgas un tām ir vairāk nepatīkamu blakusparādību.
3. Vai pēc izņemšanas var atkal veidoties papilomas?
Daudzi cilvēki uztraucas, ka pēc papilomu noņemšanas tās var atkal parādīties. Tomēr tas tā nav. Kad papiloma tiek noņemta, tā tiek pilnībā noņemta. Iespēja, ka tas atgriezīsies, ir ļoti maza. Tomēr ir daži faktori, kas var palielināt papilomatozes atkārtošanās risku, tostarp:
-Anatomiskā atrašanās vieta: dažas ķermeņa daļas ir vairāk pakļautas papilomu veidošanās procesam nekā citas. Tas ietver iepriekš minētās zonas, piemēram, degunu, mute un kaklu.
-Slikta higiēna: ja jūs neievēroat pareizu personīgo higiēnu, palielinās sēnīšu un baktēriju kolonizācijas un ādas slimību risks.
-Seksa partneru maiņa: jo biežāk maināt savu seksa partneri, jo lielāks ir HPV vīrusa inficēšanās risks. Šie vīrusi ir vides un viegli pārnēsājami.
Jā, pēc noņemšanas papilomas var veidoties atkal. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka tas ne vienmēr nozīmē, ka papilomas ataugs tieši tajā pašā vietā. Dažos gadījumos papilomas var veidoties citur organismā.
Ja jūs uztraucaties, ka papilomas varētu atgriezties, konsultējieties ar savu ārstu par veidiem, kā samazināt risku.
4. Kāda ir labākā papilomu profilakses metode?
Kā jau minēts, viens no labākajiem veidiem, kā izvairīties no papillomas, ir HPV vakcinācija. Tomēr vakcinācija ir paredzēta tikai cilvēkiem vecumā no 26 gadiem. Kļūstot vecākam, vakcinācija var nebūt tik efektīva. Citi veidi, kā izvairīties no papillomas, ir:
-Pārstāj smēķēt
– Izvairieties no saules iedarbības uz ādas
-Izejot saulē, valkājiet garu apģērbu un sauļošanās līdzekli – Izvairieties no saskares ar ķimikālijām un piesārņotājiem