Biežākās nagu sēnītes pazīmes uz kājām.

Pirmā nagu sēnīšu pazīme parasti ir neliela nagu krāsas maiņa. Tas var kļūt dzeltenīgs, brūngans vai zaļgans, un sākotnēji to var redzēt tikai uz viena vai diviem nagiem. Progresīvās stadijās nagi var izskatīties ļoti tumši un kļūt trausli. Arī nagu sēnīte bieži vien ir saistīta ar nepatīkamu smaku. Tāpēc skartajiem vienmēr rūpīgi jānomazgā un jāizžāvē kājas, īpaši starp pirkstiem.

Nagu sēnīte uz kājām ir ne tikai neērta, bet arī var apdraudēt veselību. Sēnīšu infekcija var izplatīties uz ādas un izraisīt ekzēmu. Asins saindēšanās risks palielinās arī tad, ja infekcija netiek ārstēta. Nagu sēnīte nav tikai kosmētiska problēma, tā var nopietni apdraudēt veselību.

1. Kādas ir nagu sēnītes pazīmes?

Nagu sēnīte ir infekcija, kas var pieķerties nagiem. Biežākās nagu sēnīšu pazīmes ir mainījušies vai trausli nagi. Nagu sēnīte var izraisīt arī niezi un sāpes. Ja pamanāt kādu no šīm pazīmēm, jums jāredz ārsts, lai veiktu diagnozi un saņemtu pareizu ārstēšanu.

Nagu sēnīte ir izplatīts stāvoklis, kas galvenokārt skar roku un kāju nagus. Nagu sēnītes pazīmes parasti ir brūngana vai dzeltenīga nagu krāsas maiņa, nagu pietūkums vai sabiezējums, apsārtums vai sāpes ap nagiem. Smagos gadījumos nagu sēnīte var izraisīt ādas infekcijas.

2. Kā atpazīt nagu sēnīti?

Nagu sēnīte ir izplatīta infekcija, kas skar daudzus cilvēkus. Bieži vien ir grūti atpazīt nagu sēnīti, jo simptomi ir līdzīgi citām pēdu infekcijām. Tomēr, zinot dažas pazīmes un simptomus, jūs varat vieglāk pamanīt nagu sēnīti.

Biežākās nagu sēnītes pazīmes un simptomi ir: – trausli vai plaisājuši nagi – dzeltenīgi vai brūngani plankumi uz nagiem – sāpes vai nieze ap skartajiem nagiem – iekaisusi āda ap nagiem – biezi, dzeltenīgi vai brūngani nagi. Ja novērojat kādu no šīm pazīmēm vai simptomiem, jums jāredz ārsts. Jūsu ārsts varēs noteikt, vai Jums ir nagu sēnīte, un nozīmēs Jums piemērotu ārstēšanu.

3. Kādi ir biežākie nagu sēnīšu cēloņi?

Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, kas rodas īpaši vecumdienās. Visbiežāk sastopamie cēloņi ir: – pelējuma vai rauga sēnīšu iedarbība (piemēram, vannas istabās vai peldbaseinos), – naga vai ādas ap nagu ievainojumi (piemēram, sliktas manikīra vai stingru apavu dēļ), – cukura diabēts vai cits stāvoklis, kas ietekmē asinis. traucēta cirkulācija (piemēram, asinsrites problēmas kājās) – vāja imūnsistēma (piemēram, HIV/AIDS, ķīmijterapijas vai noteiktu medikamentu dēļ) Ja Jums ir kāds no šiem cēloņiem, Jums ir paaugstināts nagu sēnītes risks.

Nagu sēnīte uz kājām

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

4. Kā novērst nagu sēnīti?

Nagu sēnīte ir izplatīts stāvoklis, ko ir viegli iegūt un kas var izplatīties arī uz citām ķermeņa daļām. Lai novērstu nagu sēnīti, jums jāievēro šādi padomi:

1. Valkājiet tīrus apavus. Nagu sēnīte var vairoties netīros vai stingros apavos. Regulāri mazgājiet apavus ar maigu mazgāšanas līdzekli un ļaujiet tiem nožūt.

2. Turiet kājas tīras un sausas. Katru dienu nomazgājiet kājas ar ziepēm un siltu ūdeni. Rūpīgi nosusiniet tos, īpaši starp kāju pirkstiem. Izmantojiet kāju pulveri, lai uzsūktu mitrumu.

3. Nogrieziet nagus īsus un taisnus. Negrieziet nagus pārāk īsus, jo tas var sabojāt ādu ap nagiem. Tāpat negrieziet pārāk dziļi nagu stūros, jo tas var veicināt sēnīšu augšanu.

4. Neizmantojiet citu cilvēku roku vai kāju nagu grieznes vai vīles. Nagu sēnīte ir ļoti lipīga un var viegli izplatīties no viena cilvēka uz otru. Izmantojiet tikai savus piederumus un pēc lietošanas tos rūpīgi nomazgājiet vai dezinficējiet.

5. Izmantojiet zeķes un zeķes, kas izgatavotas no dabīgām šķiedrām. Plastmasa un sintētika var kairināt ādu un veicināt mitrumu, kas nepieciešams nagu sēnītes savairošanai. Kokvilnas vai vilnas zeķes un zeķes ir labāk elpojošas un saglabā jūsu kājas sausākas.

5. Kā ārstē nagu sēnīti?

Nagu sēnīti var veiksmīgi ārstēt, izmantojot dažādas ārstēšanas metodes. Visizplatītākās ārstēšanas metodes ietver zāles, kas cīnās ar sēnīšu infekciju. Šīs zāles lieto vairākas nedēļas, un tās var būt tablešu vai krēmu veidā. Smagos nagu sēnīšu gadījumos var būt nepieciešams ķirurģiski noņemt skartos nagus. Pēc operācijas skartajās vietās parasti tiek uzklāta pretsēnīšu ziede, lai novērstu atkārtotu inficēšanos.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here