5 biežākie matu izkrišanas cēloņi.

Kas izraisa matu izkrišanu? Galvenais matu izkrišanas iemesls ir hormonālā nelīdzsvarotība. To var izraisīt dažādi faktori, piemēram, stress, nesabalansēts uzturs vai noteiktas zāles. Hormonālā nelīdzsvarotība menopauzes laikā var izraisīt arī matu izkrišanu. Retos gadījumos matu izkrišana var liecināt arī par nopietnu veselības stāvokli, piemēram, vairogdziedzera slimību vai aknu cirozi.

Hormonālā nelīdzsvarotība

Biežs matu izkrišanas iemesls ir hormonālā nelīdzsvarotība. To var izraisīt dažādi faktori, piemēram, stress, nesabalansēts uzturs vai slimība. Hormonālā nelīdzsvarotība var attīstīties arī dzīves laikā, piemēram, menopauzes laikā. Ja Jums ir matu izkrišana un ir aizdomas, ka iemesls varētu būt hormonālā nelīdzsvarotība, Jums jākonsultējas ar savu ārstu. Viņš var jums izrakstīt pareizo ārstēšanu.

Hormoniem ir izšķiroša nozīme mūsu veselībā. Tie regulē gandrīz visas ķermeņa funkcijas un tāpēc ir atbildīgi arī par mūsu matu veselību. Ja mūsu hormoni ir beigušies, tas var izraisīt dažādas veselības problēmas, tostarp matu izkrišanu. Hormonālā matu izkrišana parasti ir sieviešu dzimuma hormonu estrogēna un androgēna nelīdzsvarotības rezultāts.

Sievietēm, kurām ir menopauze, bieži palielinās androgēnu līmenis, kas savukārt var ietekmēt matu augšanu. Hormonālās izmaiņas var izraisīt arī matu izkrišanu sievietēm, kuras lieto tabletes. Šādos gadījumos matu izkrišana parasti ir tikai īslaicīga un atkal normalizējas pēc hormonālo izmaiņu beigām. Bet ir arī citi hormonālas matu izkrišanas cēloņi.

Piemēram, noteiktas slimības, piemēram, policistisko olnīcu sindroms (PCOS) vai Hašimoto tiroidīts, var traucēt hormonu sistēmu un izraisīt matu izkrišanu. Stress var izraisīt arī hormonālo matu izkrišanu, jo tas traucē līdzsvaru starp dažādiem hormoniem organismā. Ja Jums ir matu izkrišana un ir aizdomas, ka iemesls varētu būt hormonālā nelīdzsvarotība, noteikti jākonsultējas ar ārstu. Tas var palīdzēt noskaidrot precīzu cēloni un uzsākt atbilstošu ārstēšanu.

Stress

Stress ir viens no biežākajiem matu izkrišanas cēloņiem. Kad esat stresa stāvoklī, jūsu ķermenis ražo vairāk kortizola. Šis hormons ietekmē sebuma veidošanos un vājina matu saknes. Rezultāts ir matu lūšana, matu izkrišana un matu izkrišana. Ja jūs ciešat no stresa izraisīta matu izkrišanas, tas var palīdzēt mazināt stresu jūsu dzīvē.

Ir daudz veidu, kā to izdarīt, taču daži vienkārši padomi ietver:

– Dariet kaut ko tādu, kas jūs atslābina. Tā var būt joga, meditācija vai pastaiga.

– Izvairieties no alkohola un kofeīna. Šie stimulanti var vēl vairāk sasprindzināt ķermeni.

-Ēd veselīgu pārtiku un dzer daudz ūdens. Tas palīdz organismam atjaunoties un atjaunoties.

– Guli pietiekami daudz. Miegs ir ļoti svarīgs ķermeņa un prāta veselībai. Ar stresu saistīta matu izkrišana nav pastāvīgs stāvoklis, un simptomi bieži vien izzūd paši, samazinoties stresa līmenim. Tomēr, ja jums ir ilgstoša vai spēcīga matu izkrišana, jums jādodas pie ārsta.

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

Ģenētiskā predispozīcija

Daudzi cilvēki uzskata, ka matu izkrišana ir tikai ģenētikas jautājums. Ja jūsu vecāki vai vecvecāki cieta no matu izkrišanas, iespējams, tas ir skarts arī jūs. Tomēr ir arī citi faktori, kas palielina matu izkrišanas iespējamību. Piemēram, daži medikamenti, nepareizs uzturs vai stress var izraisīt matu izkrišanu.

Nesabalansēts uzturs

Nesabalansēts uzturs ir viens no galvenajiem matu izkrišanas iemesliem. Nepietiekams uzturvielu patēriņš var izraisīt matu veselībai nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu trūkumu. Ēdot pārāk daudz nevēlamas pārtikas un nepietiekami veselīgas pārtikas, arī var negatīvi ietekmēt jūsu matu augšanu.

Tāpēc ēdiet sabalansētu uzturu un dzeriet pietiekami daudz ūdens, lai nodrošinātu ķermenim nepieciešamās uzturvielas. Hormoniem ir svarīga loma jūsu matu veselībā. Ja jūs ciešat no hormonālas nelīdzsvarotības, tas var izraisīt matu izkrišanu. Hormonālu matu izkrišanu sievietēm bieži novēro saistībā ar menopauzi vai grūtniecību. Bet arī vīrieši var ciest no hormonālas matu izkrišanas. Hormonālo matu izkrišanu parasti var ārstēt ar medikamentiem.

Pārmērīga matu mazgāšana

Matu mazgāšana ir svarīga kopšanas sastāvdaļa, kas var palīdzēt novērst matu izkrišanu. Tomēr tas var būt arī pārāk daudz laba. Ja mazgājat matus katru dienu, jūs varat izjaukt galvas ādas dabisko tauku ražošanu, tādējādi veicinot matu izkrišanu. Labāk ir mazgāt matus tikai 2-3 reizes nedēļā, lai galvas āda būtu veselīga un izvairītos no matu izkrišanas.

Ir izplatīts nepareizs uzskats, ka matu mazgāšana var izraisīt matu izkrišanu. Faktiski pārmērīga matu mazgāšana var izraisīt matu augšanas samazināšanos un līdz ar to matu izkrišanu. Mazgājot matus, tiek noņemti ne tikai netīrumi un tauki, bet arī svarīgas uzturvielas un mitrums.

Pārāk bieža matu mazgāšana var izžūt un sabojāt matu folikulus. Tas var izraisīt matu augšanas samazināšanos un līdz ar to matu izkrišanu. Ja sākat mazgāt matus retāk, iespējams, ka jūsu matu augšana uzlabojas. Lai iegūtu labākos rezultātus, mēģiniet mazgāt matus tikai vienu vai divas reizes nedēļā.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here