milu-veselibu

Kas ir poliartrīts un kā tas ietekmē locītavas.

Poliartrīts ir reimatiska slimība, kas skar vairākas locītavas. Simptomi ir sāpes, pietūkums un stīvums skartajās locītavās. Dažos gadījumos poliartrīts var ietekmēt locītavas.

1. Kas ir poliartrīts?

Poliartrīts ir stāvoklis, kas ietekmē vairākas locītavas. Visbiežāk sastopamie simptomi ir sāpes, stīvums un pietūkums. Poliartrīts var ietekmēt locītavu kustīgumu un izraisīt invaliditāti.

Poliartrīts ir stāvoklis, kas skar vismaz piecas locītavas. Simptomi ir līdzīgi artrīta simptomiem, taču parasti tie ir smagāki. Lielākajai daļai cilvēku ar poliartrītu ir sāpes, stīvums un pietūkums locītavās. Dažos gadījumos stāvoklis var izraisīt arī nogurumu, svara zudumu un vispārēju nespēku.

Poliartrīta cēloņi vēl nav pilnībā izprasti. Tiek uzskatīts, ka nozīme ir gan ģenētiskajiem, gan vides faktoriem. Dažas poliartrīta formas, piemēram, reimatoīdais artrīts, šķiet, izraisa autoimūna reakcija, kurā imūnsistēma uzbrūk locītavu skrimšļiem. Citas poliartrīta formas var izraisīt infekcijas vai citi veselības stāvokļi. Poliartrīta ārstēšana ir atkarīga no cēloņa.

Vairumā gadījumu ieteicama medikamentu un fizikālās terapijas kombinācija. Medikamenti, ko parasti lieto poliartrīta ārstēšanai, ir pretsāpju līdzekļi, pretiekaisuma līdzekļi un kortikosteroīdi. Smagos gadījumos var būt nepieciešama arī operācija.

2. Kā poliartrīts ietekmē locītavas?

Locītavas ir viena no galvenajām poliartrīta pazīmēm. Slimība izraisa sāpes, stīvumu un pietūkumu locītavās. Tas var izraisīt locītavu mobilitātes samazināšanos. Dažos gadījumos locītavas var arī deformēties. Poliartrīts var ietekmēt locītavas vairākos veidos. Slimība izraisa sāpes, stīvumu un pietūkumu locītavās.

Tas var izraisīt locītavu mobilitātes samazināšanos. Dažos gadījumos locītavas var arī deformēties. Poliartrīts ir hroniska slimība, kas iznīcina locītavas. Slimība progresē fāzēs. Uzliesmojuma laikā simptomi parādās pēkšņi un var būt ļoti sāpīgi. Pēc dažām dienām vai nedēļām simptomi izzūd un locītavas atjaunojas. Tomēr šie atveseļošanās periodi var kļūt īsāki un īsāki un galu galā apstāties pavisam.

Poliartrīts ir stāvoklis, kas ietekmē daudzas ķermeņa locītavas. Tas var izraisīt stipras sāpes un ierobežotu mobilitāti. Dažos gadījumos poliartrīts var izraisīt arī locītavu deformāciju.

Poliartrīts ir slimība, kas skar daudzas ķermeņa locītavas. Skartie cieš no sāpēm un stīvuma locītavās. Slimība var ietekmēt locītavas tik ļoti, ka tās nevar pareizi kustēties. Smagos gadījumos poliartrīts var izraisīt locītavu deformāciju.

poliartrīts

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

3. Kādas ir poliartrīta ārstēšanas iespējas?

Poliartrīta ārstēšana var būt sarežģīta, jo stāvokļa cēloņi bieži nav zināmi. Tādēļ ārstēšanas mērķis ir atvieglot stāvokļa simptomus un novērst tā pasliktināšanos.

Visizplatītākā poliartrīta ārstēšana ir pretiekaisuma līdzekļu lietošana. Šīs zāles var mazināt locītavu sāpes un iekaisumu. Steroīdu injekcijas skartajā locītavā var arī palīdzēt mazināt sāpes un iekaisumu. Smagos poliartrīta gadījumos var būt nepieciešama operācija, lai aizstātu skarto locītavu.

Tomēr tas ir nepieciešams tikai retos gadījumos. Poliartrīts var būt ilgstošs stāvoklis, kas laika gaitā var pasliktināties. Tāpēc ir svarīgi apspriesties ar savu ārstu par iespējamām ārstēšanas iespējām, lai atrastu jums labāko iespējamo ārstēšanu.

Poliartrīta ārstēšana ir atkarīga no stāvokļa smaguma. Vieglos gadījumos var pietikt ar konservatīvu ārstēšanu ar pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļiem. Tomēr smagākos gadījumos parasti ir nepieciešama zāļu un fizikālās terapijas kombinācija. Pretiekaisuma līdzekļi, ko var lietot poliartrīta ārstēšanai, ir:

– NPL (nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi), piemēram, ibuprofēns vai diklofenaks; – kortikosteroīdi, piemēram, prednizolons; – DMARD (slimību modificējoši pretreimatiskie līdzekļi), piemēram, metotreksāts vai sulfasalazīns. Fizioterapeitiskie pasākumi, piemēram, fizioterapija un masāža, var palīdzēt mazināt sāpes. uzlabot locītavu kustīgumu, lai uzlabotu. Smagos gadījumos var būt nepieciešama arī ķirurģiska ārstēšana.

4. Kā novērst?

Veselīgs dzīvesveids ir labākā profilakse pret poliartrītu. Tas nozīmē sabalansētu uzturu un regulāras fiziskās aktivitātes. Jāizvairās arī no smēķēšanas, jo tas palielina artrīta risku. Ja jums jau ir artrīts, varat mēģināt atvieglot simptomus ar pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļiem. Fizikālā terapija un masāža var arī palīdzēt mazināt sāpes. Smagos gadījumos var būt nepieciešama arī operācija.

Nav noteiktas poliartrīta profilakses, taču daži pasākumi var samazināt risku. Tajos ietilpst: – sabalansēts uzturs, kas bagāts ar vitamīniem un minerālvielām; – regulāras fiziskās aktivitātes, lai saglabātu locītavu elastību; – svara zudums, ja jums ir liekais svars; – locītavu traumu novēršana.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.