Kas ir poliartrīts un kā tas ietekmē locītavas.

Poliartrīts ir reimatiska slimība, kas skar vairākas locītavas. Simptomi ir sāpes, pietūkums un stīvums skartajās locītavās. Dažos gadījumos poliartrīts var ietekmēt locītavas.

1. Kas ir poliartrīts?

Poliartrīts ir slimība, kas skar vairākas locītavas. Biežākie simptomi ir sāpes, stīvums un pietūkums. Poliartrīts var ietekmēt locītavu kustīgumu un izraisīt invaliditāti.

Poliartrīts ir slimība, kas skar vismaz piecas locītavas. Simptomi ir līdzīgi artrīta simptomiem, taču parasti tie ir smagāki. Lielākajai daļai cilvēku ar poliartrītu ir sāpes, stīvums un pietūkums locītavās. Dažos gadījumos stāvoklis var izraisīt arī nogurumu, svara zudumu un vispārēju nespēku.

Poliartrīta cēloņi vēl nav pilnībā izprasti. Tiek uzskatīts, ka nozīme ir gan ģenētiskajiem, gan vides faktoriem. Dažas poliartrīta formas, piemēram, reimatoīdais artrīts, šķiet, izraisa autoimūna reakcija, kurā imūnsistēma uzbrūk locītavu skrimšļiem. Citas poliartrīta formas var izraisīt infekcijas vai citas slimības. Poliartrīta ārstēšana ir atkarīga no cēloņa.

Vairumā gadījumu ieteicama medikamentu un fizikālās terapijas kombinācija. Medikamenti, ko parasti lieto poliartrīta ārstēšanai, ir pretsāpju līdzekļi, pretiekaisuma līdzekļi un kortikosteroīdi. Smagos gadījumos var būt nepieciešama arī operācija.

2. Kā poliartrīts ietekmē locītavas?

Locītavas ir viens no galvenajiem poliartrīta simptomiem. Slimība izraisa sāpes, stīvumu un pietūkumu locītavās. Tas var izraisīt ierobežotu locītavu kustīgumu. Dažos gadījumos locītavas var arī deformēties. Poliartrīts var ietekmēt locītavas dažādos veidos. Slimība izraisa sāpes, stīvumu un pietūkumu locītavās.

Tas var izraisīt ierobežotu locītavu kustīgumu. Dažos gadījumos locītavas var arī deformēties. Poliartrīts ir hroniska slimība, kas bojā locītavas. Slimība progresē fāzēs. Uzliesmojuma laikā simptomi parādās pēkšņi un var būt ļoti sāpīgi. Pēc dažām dienām vai nedēļām simptomi izzūd un locītavas atjaunojas. Tomēr šie atveseļošanās periodi var kļūt arvien īsāki un galu galā apstāties pavisam.

Poliartrīts ir slimība, kas skar daudzas ķermeņa locītavas. Tas var izraisīt stipras sāpes un ierobežotu mobilitāti. Dažos gadījumos poliartrīts var izraisīt arī locītavu deformācijas.

Poliartrīts ir slimība, kas skar daudzas ķermeņa locītavas. Skartie cieš no sāpēm un stīvuma locītavās. Slimība var tik smagi ietekmēt locītavas, ka tās vairs nevar pareizi kustēties. Smagos gadījumos poliartrīts var izraisīt locītavu deformācijas.

SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR PRODUKTU VAR ​​ATRAST ŠEIT

3. Kādas ir poliartrīta ārstēšanas iespējas?

Poliartrīta ārstēšana var būt sarežģīta, jo slimības cēloņi bieži vien nav zināmi. Tādēļ ārstēšanas mērķis ir atvieglot slimības simptomus un novērst tās pasliktināšanos.

Visizplatītākā poliartrīta ārstēšana ir pretiekaisuma līdzekļu lietošana. Šīs zāles var mazināt locītavu sāpes un iekaisumu. Steroīdu injekcijas skartajā locītavā var arī palīdzēt mazināt sāpes un iekaisumu. Smagos poliartrīta gadījumos var būt nepieciešama operācija, lai aizstātu skarto locītavu.

Tomēr tas ir nepieciešams tikai retos gadījumos. Poliartrīts var būt ilgstošs stāvoklis, kas laika gaitā var pasliktināties. Tāpēc ir svarīgi apspriest iespējamās ārstēšanas iespējas ar savu ārstu, lai atrastu jums labāko iespējamo ārstēšanu.

Poliartrīta ārstēšana ir atkarīga no slimības smaguma pakāpes. Vieglos gadījumos var pietikt ar konservatīvu ārstēšanu ar pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļiem. Tomēr smagākos gadījumos parasti ir nepieciešama zāļu un fizikālās terapijas kombinācija. Pretiekaisuma līdzekļi, ko var izmantot poliartrīta ārstēšanai, ir:

– NPL (nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi), piemēram, ibuprofēns vai diklofenaks; – kortikosteroīdi, piemēram, prednizolons; – DMARD (slimību modificējoši pretreimatiskie līdzekļi), piemēram, metotreksāts vai sulfasalazīns. Fizioterapeitiskie pasākumi, piemēram, fizioterapija un masāža, var palīdzēt mazināt sāpes. uzlabot locītavu kustīgumu, lai uzlabotu. Smagos gadījumos var būt nepieciešama arī ķirurģiska ārstēšana.

4. Kā novērst?

Veselīgs dzīvesveids ir labākā profilakse pret poliartrītu. Tas nozīmē sabalansētu uzturu un regulāras fiziskās aktivitātes. Jāizvairās arī no smēķēšanas, jo tas palielina artrīta risku. Ja jums jau ir artrīts, varat mēģināt atvieglot simptomus ar pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļiem. Fizikālā terapija un masāža var arī palīdzēt mazināt sāpes. Smagos gadījumos var būt nepieciešama arī operācija.

Nav zināma poliartrīta profilakse, taču daži pasākumi var samazināt risku. Tie ietver: – sabalansētu uzturu, kas bagāts ar vitamīniem un minerālvielām; – regulāras fiziskās aktivitātes locītavu kustīguma uzturēšanai; – svara zudums, ja jums ir liekais svars; – Locītavu traumu profilakse.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here