Kā es varu novērst pēdas sēnīti? Ir daži vienkārši veidi, kā novērst pēdu sēnīti. Piemēram, vienmēr rūpīgi jānomazgā un jāizžāvē kājas, īpaši starp pirkstiem. Noteikti mainiet zeķes katru dienu, un tās ir izgatavotas no dabīgām šķiedrām. Izvairieties no dvieļu, vannas dvieļu vai apavu koplietošanas ar citiem cilvēkiem. Izmantojot dušas vai ģērbtuves sabiedriskās vietās, valkājiet čības.
1. Pēdas sēnīte: izplatīta problēma
Pēdas sēnīte ir viena no visbiežāk sastopamajām sēnīšu infekcijām, ar ko cilvēki saslimst. Infekcija notiek, kad sēne pieķeras pie ādas vai nagiem un vairojas. Pēdas sēnīte parasti nav bīstama, taču tā var būt neērta un izraisīt nopietnas komplikācijas, ja to neārstē. Pēdas sēnītes simptomi Biežākie pēdas sēnīšu simptomi ir nieze, sāpes un dedzināšana skartajās vietās.
Infekcija var izraisīt arī blisterus, čūlas vai plaisas ādā. Smagos gadījumos pēdas sēnīte var izplatīties uz citām ķermeņa daļām, piemēram, mutē vai dzimumorgāniem. Pēdas sēnītes ārstēšana Pēdu sēnīti parasti ir viegli ārstēt. Lielāko daļu infekciju var ārstēt ar bezrecepšu (OTC) medikamentiem. Ja ārpusbiržas zāles nav efektīvas, var izrakstīt recepšu medikamentus. Smagos gadījumos ārstam var būt nepieciešams ķirurģiski noņemt infekciju.
2. Pēdas sēnītes simptomi
Pēdas sēnītes simptomi var būt ļoti neērti, izraisot niezi, sāpes un pat pūslīšu veidošanos. Tomēr lielākajai daļai cilvēku ar pēdas sēnīti nav nopietnu veselības problēmu. Pēdas sēnīte ir izplatīta infekcija, kas var viegli izplatīties uz citiem cilvēkiem. Ir svarīgi laikus identificēt simptomus, lai novērstu infekcijas izplatīšanos. Šādi simptomi var liecināt par pēdas sēnīti:
Nieze: izplatīts pēdas sēnīšu simptoms ir nieze. Nieze var būt tik spēcīga, ka ir grūti nekustīgi nostāvēt vai sēdēt. Sāpes: Sāpes var izraisīt arī pēdas sēnīte, īpaši, ja infekcija izplatās uz nagiem. Blisteri: Smagos pēdas sēnīšu gadījumos var veidoties tulznas. Šie pūslīši var būt sāpīgi un kļūt piepildīti ar strutas. Nagu krāsas maiņa: kad sportista pēda izplatās uz nagiem, tas var izraisīt nagu krāsas izmaiņas vai lūšanu.
ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU
3. Pēdas sēnītes ārstēšana
Pēdas sēnīte ir izplatīta infekcija, ko var viegli ārstēt. Ir dažādas ārstēšanas iespējas, sākot no bezrecepšu medikamentiem līdz recepšu medikamentiem. Vairumā gadījumu tiek izmantota zāļu kombinācija ar labu pēdu higiēnu. Bezrecepšu zāles, kas var palīdzēt ārstēt pēdas sēnīti, ir: Tolnaftāts:
Tas ir pretsēnīšu līdzeklis, kas tiek uzklāts uz ādas un nogalina sēnītes. Tas ir krēma vai losjona veidā, un tas ir jāuzklāj uz skartajām ādas vietām divas reizes dienā.
Ciklopirokss: tas ir pretsēnīšu līdzeklis, ko lieto arī uz ādas un nogalina sēnīti. Tas ir krēma vai losjona veidā, un tas ir jāuzklāj uz skartajām ādas vietām vienu reizi dienā.
Mikonazols: šīs ir pretsēnīšu zāles, kas nāk krēma vai losjona veidā un iznīcina sēnītes. Tas jālieto skartajās ādas vietās divas reizes dienā. Terbinafīns: šīs ir pretsēnīšu zāles, kas nāk krēma vai losjona veidā un iznīcina sēnītes. Tas jālieto skartajās ādas vietās vienu reizi dienā. Recepšu medikamenti, kas var palīdzēt ārstēt pēdas sēnīti, ir: Ketokonazols:
Šīs ir pretsēnīšu zāles, kas ir tablešu vai krēmu veidā un iznīcina sēnītes. Tas jāuzklāj vai jāuzņem skartajās ādas vietās vienu vai divas reizes dienā.
Flukonazols: šīs ir pretsēnīšu zāles, kas pieejamas tablešu vai kapsulu veidā, kas iznīcina sēnītes. Tas jālieto vienu reizi dienā.
Itrakonazols: šīs ir pretsēnīšu zāles, kas nāk kapsulu veidā un iznīcina sēnītes. Tas jālieto divas reizes dienā sešas nedēļas. Vairumā gadījumu pēdas sēnīte tiek ārstēta ar vairākām vai recepšu zālēm. Tomēr ir arī citas ārstēšanas iespējas, kas var palīdzēt cīnīties pret pēdu sēnīti un novērst turpmāku infekciju.
4. Pēdas sēnīšu profilakse
Labākais veids, kā novērst pēdu sēnīti, ir regulāri mazgāt un dezinficēt kājas. Noteikti rūpīgi nomazgājiet kājas ar ziepēm un ūdeni, īpaši starp pirkstiem. Pēc tam rūpīgi nosusiniet kājas, vēlams ar dvieli. Dezinfekcijas līdzekļi, piemēram, alkohols vai hlorheksidīns, var arī palīdzēt novērst pēdu sēnīti. Esiet piesardzīgs, lai neiemasētu šos līdzekļus ādā, jo tas var izraisīt kairinājumu.
Tā vietā rūpīgi noskalojiet tos ar ūdeni. Neizmantojiet citu cilvēku vannas produktus vai dvieļus. Regulāri dezinficējiet visus vannas piederumus un dvieļus, kurus izmantojat pats. Pēc tam ļaujiet tiem nožūt gaisā.
Ja skrienat ārā vai trenējaties sporta zālē, uzreiz pēc treniņa nomainiet apavus un zeķes. Pēc tam rūpīgi nomazgājiet ar ziepēm un ūdeni. Noteikti regulāri pārbaudiet kājas. Meklējiet apsārtuma, pietūkuma vai tulznu pazīmes. Ja novērojat kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.