Mazi bērni ir uzņēmīgi pret nagu sēnīti, jo tie bieži nonāk saskarē ar inficētām virsmām. Sēnītes var viegli izplatīties arī uz mazu bērnu ādas un nagiem. Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, taču tā nerada nopietnus draudus veselībai.Tomēr smagos gadījumos nagu sēnīte var izraisīt sāpes, niezi un infekciju.
Lai pasargātu bērnu no nagu sēnītes, jums jāveic šādi profilakses pasākumi:
* Turiet savus bērnus tīrus un sausus. Regulāri mazgājiet rokas un kājas ar ziepēm un ūdeni.
* Rūpīgi nosusiniet bērnu rokas un kājas, īpaši starp kāju pirkstiem. * Neļaujiet saviem bērniem peldēties publiskajās saunās vai peldbaseinos.
* Neguli ar bērnu gultā vai vannā.
* Regulāri mainiet bērnu zeķes un apakšveļu. * Bērnu nagu apgriešanai izmantojiet tikai tīras nagu knaibles.
* Neļaujiet saviem bērniem staigāt basām kājām.
Mazi bērni un nagu sēnīte: labāk novērst nekā izārstēt.Nagu sēnīte ir plaši izplatīta slimība, kas galvenokārt skar gados vecākus cilvēkus. Bet pat mazi bērni var saslimt ar nagu sēnīti. Infekcijas risks ir īpaši augsts sabiedriskās iestādēs, piemēram, bērnudārzos vai skolās. Vēl svarīgāk ir aizsargāt mazus bērnus no sēnītes. Mazi bērni ar novājinātu imūnsistēmu ir īpaši uzņēmīgi pret nagu sēnīšu infekcijām. Pat ja vecāki paši cieš no nagu sēnītes, palielinās risks saslimt ar sēnīti bērniem. Lai aizsargātu mazus bērnus no sēnītes, vecāki var veikt dažus pasākumus:
• Regulāri mazgājiet rokas: bieža roku mazgāšana samazina inficēšanās risku ar sēnīti. • Saglabājiet nagus īsus: īsi nagi piedāvā mazāku virsmas laukumu sēnītei. • Izmantojiet pareizo roku krēmu: parocīgajiem roku krēmiem ir aktīvās sastāvdaļas, kas atvairīs no sēnītēm. • Ja nepieciešams, lietojiet pretsēnīšu līdzekļus:
Smagos gadījumos ārsts var izrakstīt pretsēnīšu zāles. Ja pamanāt bērnam nagu sēnītes pazīmes, noteikti jādodas pie ārsta. Sēne ir ne tikai neizskatīga, bet arī var radīt ļoti sāpīgas sekas.
Onihomikoze ir izplatīta slimība, kas galvenokārt skar gados vecākus cilvēkus. Bet pat mazi bērni var saslimt ar nagu sēnīti. Slimība ir ne tikai nepatīkama, bet arī var būt bīstama jūsu veselībai. Maziem bērniem bieži rodas nieze un sāpes, kad viņiem ir kāju nagu sēnīte. Slimība var izraisīt arī ādas iekaisumu. Smagos gadījumos nagu sēnīte var izraisīt arī tulznas.
Onihomikoze ir infekcijas slimība, ko izraisa sēnītes. Sēnīte visbiežāk skar kāju nagus, taču var tikt ietekmēti arī citi nagi. Slimība nav lipīga, jo sēnītes tiek pārnestas tikai tiešā kontaktā. Mazie bērni ir īpaši uzņēmīgi pret nagu sēnīti, jo viņu imūnsistēma vēl nav pilnībā izveidota. Turklāt tiem bieži ir mitrums kāju nagu zonā, kas veicina sēnīšu veidošanos. Tāpēc nagu sēnīte ir nopietna slimība, kuru nevajadzētu novērtēt par zemu maziem bērniem.
SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR PRODUKTU VAR ATRAST ŠEIT
2. Inficēšanās ar nagu sēnīti risks maziem bērniem
Nagu sēnīte ir plaši izplatīta slimība, kas diemžēl var skart arī mazus bērnus. Infekcijas risks ir salīdzinoši augsts, jo sēnītes var izplatīties ļoti ātri. Infekcijas risks ir īpaši augsts sabiedriskās iestādēs, piemēram, bērnudārzos vai rotaļu laukumos. Lai samazinātu inficēšanās risku, vecākiem regulāri jāpārbauda bērni uz nagu sēnīti un, ja nepieciešams, jāārstē.
3. Nagu sēnītes simptomi maziem bērniem
Nagu sēnīte ir izplatīta infekcija, kas var rasties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tomēr kāju nagu sēnītes simptomi maziem bērniem bieži atšķiras no tiem, kas rodas pieaugušajiem. Lielākajai daļai bērnu nav sāpju vai niezes, kas saistītas ar kāju nagu sēnīti. Tā vietā bērnu nagi var mainīt krāsu, kļūt trausli vai lobīties. Ja ir aizdomas, ka bērnam ir nagu sēnīte, noteikti jādodas pie ārsta.
4. Nagu sēnītes ārstēšana maziem bērniem
Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, kas var skart gan bērnus, gan pieaugušos. Vairumā gadījumu nagu sēnīte ir nekaitīga un norit bez komplikācijām. Tomēr nagu sēnīte var būt arī neērta un izraisīt niezi, sāpes un iekaisumu.
Mazu bērnu onihomikozi bieži ir grūti atpazīt, jo simptomi var būt līdzīgi citām ādas slimībām. Ja jums ir aizdomas, ka bērnam ir nagu sēnīte, jums jādodas pie ārsta.
Tikai ārsts var veikt ticamu diagnozi un noteikt pareizu ārstēšanu. Vairumā gadījumu nagu sēnīti ārstē ar pretsēnīšu zālēm. Šīs zāles lieto vai nu tablešu vai krējuma veidā, vai uzklāj kā laku skartajā zonā. Ārstēšana parasti ilgst no četrām līdz sešām nedēļām.
Tomēr smagos gadījumos ārstēšana var aizņemt ilgāku laiku. Vairumā gadījumu nagu sēnīte maziem bērniem ir nekaitīga. Tomēr retos gadījumos slimība var izplatīties uz citām ķermeņa daļām un izraisīt nopietnas komplikācijas. Tāpēc ir svarīgi nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību, ja jums ir aizdomas, ka jūsu bērnam ir nagu sēnīte.