Kārpas – cēloņi, simptomi un ārstēšana.

1. Kas ir kārpas?

Kārpas ir mazi, labdabīgi veidojumi, ko izraisa vīruss. Tie nav bīstami un parasti dziedē paši, taču tie var būt ļoti neērti un izraisīt niezi un sāpes. Atkarībā no čūlas atrašanās vietas ir dažādi kārpu veidi.

Visizplatītākais veids ir plantāra kārpas, kas parādās uz pirkstiem vai pēdu zolēm. citi veidi ir roku kārpas, sejas kārpas un dzimumorgānu kārpas. Kārpas izraisa vīrusi, kas viegli izplatās no viena cilvēka uz otru. Vīrusi uzbrūk augšējam ādas slānim un rada tur nelielas čūlas.

Kārpas parasti dziedē pašas, taču tās var būt ļoti neērtas un izraisīt niezi un sāpes. Atkarībā no čūlas atrašanās vietas ir dažādi kārpu veidi. Visizplatītākais veids ir plantāra kārpas, kas parādās uz pirkstiem vai pēdu zolēm. Citi veidi ir roku kārpas, sejas kārpas un dzimumorgānu kārpas. Kārpu ārstēšana parasti nav nepieciešama, jo tās parasti dziedē pašas. Tomēr kārpas var būt ļoti neērti un izraisīt niezi un sāpes.

Šajā gadījumā var būt noderīgi apmeklēt ārstu, kurš var ieteikt dažādas ārstēšanas iespējas. Piemēram, ārsts var izrakstīt ziedi vai krēmu, kas mazina simptomus vai paātrina dzīšanu. Smagākos gadījumos var būt nepieciešams ķirurģiski noņemt kārpas.

2. Kārpu cēloņi

Runājot par kārpas, ir dažādi veidi, cēloņi un ārstēšanas metodes. Meklējot kārpu cēloņus, ir svarīgi zināt, kāda veida kārpas jums ir. Jo ne visas kārpas ir vienādas un cēloņi var būt dažādi. Kārpas var izraisīt dažādi vīrusi, piemēram, cilvēka papilomas vīruss (HPV). HPV ir ļoti izplatīta infekcija, ko var viegli pārnest no vienas personas uz otru. Daudzi cilvēki inficējas ar HPV, to neapzinoties.

Ir vairāk nekā 100 dažādu HPV veidu, no kuriem daži var izraisīt kārpas, bet citi ne. Dažas kārpas ir lipīgas, citas nav. Lipīgās kārpas izplatās tiešā saskarē ar inficētu personu vai priekšmetiem, kuriem šī persona ir pieskārusies. No otras puses, nelipīgas kārpas bieži rodas novājinātas imūnsistēmas vai ādas traumu, piemēram, skrāpējumu vai griezumu, rezultātā.

Ir dažādi kārpu veidi, kuriem var būt dažādi simptomi. Tomēr visizplatītākais simptoms ir izciļņi uz ādas, kas var būt sarkanā, brūnā vai baltā krāsā. Dažreiz kārpas var izraisīt arī niezi vai sāpes. Ja jums ir kārpas un esat noraizējies, jums vienmēr jāredz ārsts. Lai gan kārpas lielākoties ir nekaitīgas, daži veidi var izraisīt nopietnas veselības problēmas.

3. Kārpu simptomi

Ja jums ir kārpu, tā var izraisīt dažādus simptomus. Pati kārpa parasti ir mazs, apaļš, paaugstināts ādas pleķītis, kas bieži vien ir tumšāks par apkārtējo ādu. Šo vietu bieži ieskauj sarkana vai rozā apmale.

Kārpa var būt arī niezoša vai sāpīga. Dažas kārpas laika gaitā var mainīties, kļūstot lielākas vai tumšāk zilas. Retos gadījumos kārpas var izraisīt arī asiņošanu vai izdalīšanos. Ja pamanāt kādas no šīm izmaiņām savā kārpu, noteikti jādodas pie ārsta.

kārpas

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

4. Kārpu ārstēšana

Kārpas var ārstēt vairākos veidos. Daži cilvēki ārstēšanai izvēlas mājas līdzekļus, bet citi dod priekšroku medicīniskai ārstēšanai. Mājas aizsardzības līdzekļi kārpu ārstēšanai Daži mājas aizsardzības līdzekļi var palīdzēt ārstēt kārpas. Tie ietver: Ķiploki: ķiploki satur alicīnu, savienojumu, kam piemīt antibakteriālas un pretsēnīšu īpašības.

Lai ārstētu kārpas, pārgrieziet ķiploka daiviņu uz pusēm un ierīvējiet ar to skarto zonu. Atstājiet ķiplokus uz ādas 10-15 minūtes un pēc tam nomazgājiet. Atkārtojiet to vairākas reizes dienā. Citrons: Citronu sula satur skābi, kas var izžūt kārpas. Uzklājiet citronu sulu uz skarto zonu un atstājiet 10-15 minūtes pirms noskalošanas.

Atkārtojiet to vairākas reizes dienā. Medus: Medus satur antibakteriālas īpašības, kas var palīdzēt dziedēt kārpas. Uzklājiet medu skartajā zonā un atstājiet uz nakti. Nomazgājiet to nākamajā rītā. Atkārtojiet to katru dienu, līdz kārpu vairs nav. Ēteriskās eļļas: Ēteriskās eļļas, piemēram, tējas koka eļļa vai lavandas eļļa, var palīdzēt dziedēt kārpas. Uzklājiet eļļu skartajā zonā un atstājiet uz nakti. Nomazgājiet to nākamajā rītā. Atkārtojiet to katru dienu, līdz kārpu vairs nav.

5. Kārpu profilakse

Profilakse ir labākās zāles, un tas pats attiecas uz kārpas. Ir dažas vienkāršas darbības, kuras varat veikt, lai pasargātu sevi un savu ģimeni no šiem nepatīkamajiem ādas izaugumiem. Pirmkārt, rūpīgi jānomazgā rokas, īpaši pēc saskares ar dzīvniekiem vai citiem cilvēkiem.

Apmeklējot publiskas vietas, kur bieži sastopamas kārpas, piemēram, vannas istabās vai peldbaseinos, vienmēr valkājiet cimdus. Tāpat izvairieties pieskarties citiem cilvēkiem, kuriem jau ir kārpas. Vēl viens svarīgs solis ir regulāri tīrīt un dezinficēt priekšmetus, kas var pārnēsāt kārpas. Tas ietver dvieļus, gultas veļu un apģērbu.

Vai nu mazgājiet šos priekšmetus veļas mašīnā augstā temperatūrā vai dezinficējiet tos ar īpašu dezinfekcijas līdzekli. Turklāt jums ir jāuztur apkārtne tīra un regulāri jānoslauka putekļi. Tas ir īpaši svarīgi vietās, kur kārpas mēdz izplatīties, piemēram, vannas istabās vai ģērbtuvēs. Tāpat esiet piesardzīgs, lai nepakļautu savu ķermeni ķīmisko produktu iedarbībai.

Izmantojiet dabīgas ziepes un tualetes piederumus un izvairieties no kosmētikas ar alkoholu vai smaržvielām. Pārāk daudz ķimikāliju var kairināt ādu un padarīt to vairāk pakļauti kārpu rašanos. Un visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi: uzturiet savu imūnsistēmu formā! Ēd veselīgu pārtiku, dzer pietiekami daudz ūdens un regulāri vingro. Labs miegs ir svarīgs arī imūnsistēmas stiprināšanai. Tādā veidā jūs varat efektīvi pasargāt sevi no kārpām – no iekšpuses un ārpuses!

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here