Kāpēc veidojas augšlūpas grumbas un ko jūs varat darīt ar tām.

Dabiskā grumbu veidošanās gaita Pieaugot vecumam, āda kļūst plānāka un līdz ar to arī jutīgāka. Samazinās kolagēna un elastīna ražošana, kas nozīmē, ka āda zaudē savu elastību un elastību. Rezultāts ir grumbas un nokarājušās sejas vaibsti. Šis process ir pilnīgi dabisks, un diemžēl to nevar apturēt. Tomēr, vadot veselīgu dzīvesveidu un rūpējoties par savu ādu, jūs varat nodrošināt, ka grumbu veidošanās tiek aizkavēta pēc iespējas ilgāk.

Kādi ir augšlūpas grumbu cēloņi? Grumbas uz augšlūpas galvenokārt parādās sievietēm pēc 50 gadu vecuma un parasti ir dabiska novecošanās procesa rezultāts. Tos var izraisīt arī neveselīgi dzīvesveida ieradumi, piemēram, smēķēšana. Arī saules noslogotai vai sausai ādai ir tendence veidot grumbas.

Kādas ārstēšanas iespējas pastāv? Augšlūpas grumbu ārstēšana atšķiras atkarībā no cēloņa. Dabiskā novecošanās procesa radīto grumbu gadījumā kopšanas līdzekļi ar augstas kvalitātes aktīvajām sastāvdaļām, piemēram, hialuronskābi vai retinolu, var palīdzēt savelkt ādu un samazināt grumbas.

Arī regulāras sejas kopšanas procedūras pie kosmetologa vai skaistumkopšanas klīnikā var uzlabot ādas elastību un tādējādi samazināt grumbas. Smagos gadījumos Botox ārstēšana vai pildvielu injekcijas var palīdzēt nostiprināt sejas vaibstus un izlīdzināt dziļākas grumbas.

1. Kā veidojas augšlūpas grumbas?

Āda ir mūsu lielākais orgāns un sastāv no vairākiem slāņiem. Augšējais slānis, epiderma, ir plānākais un sastāv no atmirušajām šūnām. Zem epidermas atrodas derma, biezāks slānis, kas sastāv no kolagēna un elastīna šķiedrām, nerviem, asinsvadiem un matu folikulām.

Derma piešķir ādai tvirtumu un elastību. Grumbas augšlūpā veidojas, kad āda šajā zonā kļūst plānāka vai pavājinās kolagēna un elastīna šķiedras. Abi var notikt ar vecumu. Āda kļūst plānāka, jo šūnas laika gaitā ataug lēnāk. Kolagēna un elastīna šķiedras vājina, jo tās laika gaitā sadalās.

Bet ir arī citi faktori, kas var izraisīt augšlūpas grumbas. Piemēram, smēķēšana vai UV stari var sabojāt ādu un tādējādi paātrināt grumbu veidošanos.

2. Augšlūpas grumbu cēloņi

Augšlūpas grumbām var būt dažādi cēloņi. Pirmkārt, tie var būt ģenētiski. Ja kādam no ģimenes locekļiem jau ir augšlūpas grumbas, iespējams, ka šīs grumbas iegūs arī citi ģimenes locekļi.

No otras puses, grumbas uz augšlūpas var rasties arī ādas novecošanas rezultātā. Ar vecumu āda kļūst plānāka un zaudē savu elastību. Tas var izraisīt kroku veidošanos. Turklāt saules iedarbība var paātrināt ādas novecošanos un tādējādi arī veicināt augšlūpas grumbu veidošanos. Ko jūs varat darīt ar augšlūpas grumbām Ir dažādi veidi, kā novērst augšlūpas grumbas.

No vienas puses, jūs varat izmantot īpašus krēmus vai sērijas, kas uzlabo ādas elastību un tādējādi novērš vai samazina grumbu veidošanos. No otras puses, ir arī dažādas ārstēšanas metodes, kas var samazināt vai pat pilnībā novērst grumbas. Tie ietver, piemēram, Botox injekcijas vai lāzerterapijas. Kura metode jums ir vislabākā, ir atkarīga no dažādiem faktoriem, un tā ir jāapspriež ar ārstu vai dermatologu.

3. Ko var darīt pret augšlūpas grumbām?

Ja jūs ciešat no augšlūpas grumbām, varat izmēģināt dažādas ārstēšanas metodes, lai tās samazinātu vai novērstu. Dažas no visefektīvākajām ārstēšanas iespējām ir:

1. Botox injekcijas Botox ir izplatīts pretgrumbu līdzeklis, un tas darbojas arī uz augšējo lūpu līnijām. Botox tiek injicēts skartās vietas muskuļos un pēc tam atslābina muskuļus, kā rezultātā samazinās grumbas. Efekts parasti ilgst 3-6 mēnešus.

2. Pildvielu injekcijas Grumbu pildvielas tiek ievadītas grumbu zonā un palīdz tās aizpildīt un padarīt tās gludākas. Lielākā daļa pildvielu ir izgatavotas no hialuronskābes, dabiskas vielas, kas jau sastopama mūsu organismā. Pildvielu injekciju iedarbība parasti ilgst 6-12 mēnešus.

3. Ārstēšana ar lāzeru Lāzera procedūras var palīdzēt izlīdzināt ādas virsmu un samazināt smalkās līnijas un grumbiņas. Šī ārstēšanas metode vislabāk darbojas vieglu vai mērenu grumbu gadījumā. Lāzerterapijas ietekme parasti nav redzama uzreiz, un, lai sasniegtu vēlamo efektu, var būt nepieciešamas dažas sesijas.

4. Mikrodermabrāzija Mikrodermabrāzija ir mehāniska pīlinga procedūra, kas noņem ādas virsējo slāni, lai nostiprinātu ādu un samazinātu grumbas. Šī ārstēšana ir nesāpīga, un to parasti var veikt vienā sesijā. Rezultāti parasti ir uzreiz redzami un parasti ilgst dažas nedēļas.

kāpēc-augšlūpas-parādās-un-pret ko-var-darīt

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

4. Secinājums

Tagad, kad esam apskatījuši augšējo lūpu grumbu cēloņus un ārstēšanas iespējas, varam nonākt pie secinājuma. Grumbas uz augšlūpas parasti liecina par dabisko novecošanās procesu.

Tos izraisa ādas elastības un elastības samazināšanās. Saulainas dienas un smēķēšana var arī veicināt ātrāku grumbu veidošanos. Par laimi, ir vairākas ārstēšanas iespējas, kas var efektīvi cīnīties pret augšlūpas grumbām. Tie ietver augļskābes, lāzera procedūras un Botox. Ikvienam, kurš izlemj par ārstēšanu, iepriekš jāveic izpēte un ideālā gadījumā jāmeklē padoms pie ārsta vai dermatologa.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here