Kāpēc rodas locītavu sāpes.

Locītavu sāpes ir nepatīkamas un var apgrūtināt ikdienu. Bet tie var arī liecināt par nopietnu slimību. Ja locītavu sāpes rodas regulāri vai ilgst ilgāk par trim dienām, noteikti jākonsultējas ar ārstu. Bet kāpēc vispār rodas locītavu sāpes? Vairumā gadījumu locītavu sāpes ir nekaitīgas, un tās izraisa pārmērīga slodze, nepareiza slodze vai fiziskās aktivitātes trūkums. Nodiluma pazīmes vecumdienās var izraisīt arī locītavu sāpes.

Taču retākos gadījumos aiz sāpēm slēpjas arī nopietnas slimības, piemēram, artrīts, podagra vai reimatisms. Ja jūs regulāri ciešat no locītavu sāpēm vai jums ir diagnosticēts kāds no iepriekš minētajiem stāvokļiem, ir vairākas ārstēšanas iespējas. Pirmkārt, jums jācenšas pēc iespējas saudzīgāk ārstēt un atslogot locītavas.

Piemēram, varat veikt īpašus vingrinājumus vai valkāt ortopēdiskos palīglīdzekļus, piemēram, zolītes vai pārsējus. Masāža un fizikālā terapija var arī mazināt sāpes. Smagākos gadījumos var būt nepieciešams lietot medikamentus.

Tie var mazināt sāpes un uzlabot locītavu kustīgumu. Pretiekaisuma līdzekļus bieži lieto artrīta un citu iekaisuma slimību gadījumā. Podagru bieži ārstē ar kortizona preparātiem vai citiem pretiekaisuma līdzekļiem. Arī reimatismu parasti ārstē ar pretiekaisuma līdzekļiem. Nopietnākos gadījumos var būt nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Tā tas ir, piemēram, artrozes gadījumā, kad skartā locītava ir daļēji vai pilnībā jāaizstāj. Operācija var būt nepieciešama arī nopietnākos citu slimību gadījumos, piemēram, reimatisma vai podagras gadījumā. Ja ciešat no locītavu sāpēm, noteikti jākonsultējas ar ārstu. Tikai viņš var noteikt, vai sāpes ir nekaitīgas, vai arī tās liecina par nopietnu slimību.

1. Locītavu sāpju cēloņi

Ir daudz dažādu locītavu sāpju cēloņu. Visbiežākais cēlonis ir pašas locītavas trauma vai slimība.1 Tie ietver artrītu, osteoartrītu un iekaisumu. Citi iespējamie locītavu sāpju cēloņi ir:

– Traumas (sasitumi, sastiepumi, kaulu lūzumi) – Infekcijas (piemēram, Laima slimība)

– autoimūnas slimības (piemēram, reimatoīdais artrīts)

– Audzēji – Vielmaiņas slimības (piemēram, podagra) Retos gadījumos locītavu sāpes var izraisīt arī neiroloģiskas slimības vai traumas.

Locītavu sāpes var izraisīt arī ārēji stimuli, piemēram, aukstums, karstums vai spiediens. Dažreiz tās rodas arī bez identificējama iemesla (idiopātiskas sāpes).

2. Kā var ārstēt locītavu sāpes?

Locītavu sāpes var ārstēt, izmantojot dažādas metodes. Pirmkārt, jums vajadzētu mēģināt mazināt sāpes ar pretsāpju līdzekļiem. Piemēram, ibuprofēns vai acetaminofēns parasti tiek izmantoti pretsāpju līdzekļi, kurus lielākā daļa cilvēku var panest. Ja šie pretsāpju līdzekļi nepalīdz, var nozīmēt vājāku pretsāpju līdzekli.

Dažos gadījumos var būt noderīga arī fizikālā terapija. Ja locītavas ir iekaisušas, aukstuma terapija var sniegt atvieglojumu. Ja locītavas ir stīvas, var palīdzēt siltuma terapija. Abas terapijas var pielietot kompresu vai vannu veidā.

Smagos locītavu sāpju gadījumos var būt nepieciešama operācija. Tomēr tas tā ir tikai retos gadījumos. Lielākā daļa cilvēku ar locītavu sāpēm var veiksmīgi pārvaldīt savus simptomus, izmantojot iepriekš minētās metodes.

kāpēc-locītavu-sāpes-rodas

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

3. Kāda loma ir vingrošanai locītavu sāpju ārstēšanā?

Vingrošana ir būtiska locītavu sāpju ārstēšanas sastāvdaļa. Tas ne tikai palīdz mazināt sāpes, bet arī var palīdzēt padarīt locītavas atkal elastīgākas un stabilākas. Ja ciešat no locītavu sāpēm, ir svarīgi regulāri vingrot. Jo vairāk kustēsities, jo labāk.

Tomēr ir svarīgi nepārspīlēt sevi un pievērst uzmanību sāpēm. Ja sāpes pastiprinās vai ilgst ilgāk, jums jāredz ārsts. Kustība ne tikai palīdz mazināt sāpes, bet arī var palīdzēt padarīt locītavas atkal elastīgākas un stabilākas. Vingrošana rada vairāk sinoviālā šķidruma, kas aizsargā skrimšļus un uzlabo mobilitāti.

Tāpat regulāras kustības stiprina muskuļus ap locītavu, kas savukārt uzlabo locītavas stabilitāti. Daudziem cilvēkiem ar locītavu sāpēm sākumā ir grūti pārvietoties. Bet, jo vairāk jūs pārvietojat, jo vieglāk kļūst. Sāciet lēnām un pakāpeniski palieliniet kustību intensitāti un ilgumu. Atrodiet nodarbi vai hobiju, kas jums patīk un kurā varat pārvietoties. Tas saglabās jums motivāciju ilgtermiņā.

4. Vai diēta var atvieglot locītavu sāpju simptomus?

Jā, diēta var mazināt locītavu sāpju simptomus. Ir daži pārtikas produkti, kuriem ir pretiekaisuma īpašības, un tāpēc tie var palīdzēt mazināt locītavu sāpes. Tie ietver, piemēram, omega-3 taukskābes, kas atrodamas treknās zivīs, piemēram, lašos un skumbrijās. C vitamīns ir arī pretiekaisuma līdzeklis, tāpēc tas var palīdzēt mazināt locītavu sāpes.

Artrīts ir bieži sastopams locītavu sāpju cēlonis. Artrīta fonds lēš, ka vairāk nekā 50 miljoni pieaugušo Amerikas Savienotajās Valstīs cieš no artrīta. Ir vairāk nekā 100 dažādu artrītu veidu, bet divi visizplatītākie ir reimatoīdais artrīts (RA) un osteoartrīts (OA).

RA ir autoimūna slimība, kurā imūnsistēma uzbrūk un iekaisa locītavu audus. OA ir deģeneratīva slimība, kas nolieto locītavu skrimšļus. Abi apstākļi var izraisīt sāpes, stīvumu un grūtības pārvietot skarto locītavu.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here