Kādi ir rīta sāpju cēloņi kājās un pēdās?

Iespējamie rīta kāju un pēdu sāpju cēloņi Kāju un pēdu rīta sāpēm var būt vairāki cēloņi. Viens no iespējamiem iemesliem ir gulēšana uz nelīdzenas virsmas, kas var izraisīt muskuļu spazmas. Pat ja jūs naktī nepārvietojaties, jūsu muskuļi var krampji.

Tas ir īpaši izplatīts cilvēkiem, kuri cieš no reimatisma vai artrīta. Vēl viens iespējamais rīta kāju un pēdu sāpju cēlonis ir fiziskās aktivitātes trūkums. Ja jūs nepārvietojat pietiekami daudz, jūsu muskuļi var krampji. Vingrojumi palīdz atslābināt muskuļus un uzlabo asinsriti.

1. Sāpju cēloņi kājās un pēdās

Daudziem cilvēkiem kāju un pēdu sāpes ir izplatīta problēma. Tas bieži vien ir saistīts ar vecumu vai fiziskās aktivitātes trūkumu. Faktiski arī citi faktori var izraisīt sāpes kājās un pēdās.

Viens no iespējamiem kāju un pēdu sāpju cēloņiem ir kalcija līmeņa nelīdzsvarotība organismā. Kalcijs ir nepieciešams kaulu un zobu veselībai. Ja organisms neuzsūc pietiekami daudz kalcija, tas var izraisīt sāpes kājās un pēdās.

Vēl viens kāju un pēdu sāpju iemesls var būt kaulu vai locītavu traumas vai slimības. Osteoartrīts, podagra un reimatisms ir bieži kāju un pēdu sāpju cēloņi. Ādas vai mīksto audu infekcija var izraisīt arī sāpes kājās un pēdās.

Dažreiz kāju un pēdu sāpju cēlonis ir arī neiroloģiskas slimības. Tie ietver nervu bojājumus, multiplo sklerozi (MS) un Parkinsona slimību. Asinsrites traucējumi var izraisīt arī sāpes kājās un pēdās. Pēc tam tie cieš no tā sauktā „aukstās pēdas sindroma“. Retos gadījumos audzēji ir arī sāpju cēlonis kājās un pēdās.

Tie parasti ir labdabīgi audzēji, taču šādas sāpes var izraisīt arī ļaundabīgi audzēji. Ja ciešat no sāpēm kājās un/vai pēdās, vienmēr jākonsultējas ar ārstu, lai noteiktu precīzu cēloni. Tas ir vienīgais veids, kā uzsākt pareizu ārstēšanu.

2. Kā jūs varat atvieglot šīs sāpes?

Ja jūs ciešat no rīta sāpēm kājās un pēdās, varat veikt dažas vienkāršas darbības, lai rastu atvieglojumu. Pirmkārt, jums jāpārliecinās, ka dzerat pietiekami daudz ūdens. Dehidratācija var izraisīt sāpes kājās, īpaši, ja jūs daudz sēžat vai stāvat.

Jums vajadzētu arī pārskatīt savu uzturu un pārliecināties, ka saņemat pietiekami daudz barības vielu, piemēram, kalciju, D vitamīnu un magniju. Šīs uzturvielas ir svarīgas jūsu kaulu un locītavu veselībai. Regulāra vingrošana var arī uzlabot asins plūsmu jūsu kājās, tādējādi mazinot sāpes.

Kompresijas zeķes var arī palīdzēt, palielinot asins plūsmu un samazinot pietūkumu. Ja nepieciešams, jāapsver arī pretsāpju līdzekļu lietošana. Acetaminofēns (Tylenol) vai ibuprofēns (Advil) var palīdzēt ar vieglām vai mērenām sāpēm. Ja šie pasākumi nepalīdz, iespējams, jums ir medicīniska problēma, kurai nepieciešama ārstēšana. Šajā gadījumā noteikti jākonsultējas ar ārstu.

kādi-ir-kāju-un-pēdu-rīta-sāpju-cēloņi

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

3. Ko jūs varat darīt ar sāpēm?

Ja jūs ciešat no rīta sāpēm kājās un pēdās, varat izmēģināt dažus vienkāršus mājas aizsardzības līdzekļus, lai mazinātu sāpes. Tas iekļauj:

– Dzesēšana: uz sāpīgajām vietām uzlieciet aukstu kompresi vai aukstu drānu. Tas var mazināt sāpes un mazināt iekaisumu.

– Masāža: masējiet skartās vietas ar pirkstiem vai masieri. Tas stimulē asinsriti un atslābina muskuļus.

– Kustība: pārvietojieties pēc iespējas vairāk. Tas palīdz stimulēt asinsriti un piešķir muskuļiem elastību.

– Stiepšanās vingrinājumi: veiciet kāju un pēdu stiepšanās vingrinājumus, lai izstieptu un atslābinātu muskuļus.

– Paceliet: paceliet kājas, kad lielāko daļu laika pavadāt sēžot vai stāvot. Tas stimulē asinsriti un samazina pietūkumu. Ja sekojat šiem padomiem, sāpēm kājās un pēdās drīz vajadzētu mazināties. Tomēr, ja tie saglabājas vai pat pasliktinās, jums jāredz ārsts, lai izslēgtu citus cēloņus.

4. Vingrojumi kāju sāpēm

Ir vairāki vingrinājumi, kas var palīdzēt, ja jums ir sāpes kājās un pēdās. Kustības var stimulēt asins plūsmu, kas savukārt var mazināt sāpes. Efektīvi vingrinājumi ietver:

– Pirkstu pievilkšana: apsēdieties uz krēsla un iztaisnojiet skarto kāju. Satveriet pirkstus ar pirkstiem un velciet tos uz augšu, cik vien iespējams. Turiet pozīciju 10 sekundes un atkārtojiet 5 reizes.

– Kāju šūpotājs: stāviet uz kāpnēm vai citas paaugstinātas virsmas. Atbalstiet sevi ar rokām uz sienas vai margām un paceliet priekšējo kāju tā, lai uz pakāpiena būtu tikai aizmugurējā kāja.

Tagad šūpojiet uz priekšu un atpakaļ un jūtiet, kā jūsu kājas muskuļi sasprindzinās un atslābinās. Atkārtojiet vingrinājumu 10 reizes. – Pietupieni: stāviet ar pēdām nedaudz vairāk nekā plecu platumā un salieciet ceļus, līdz jūsu augšstilbi ir paralēli grīdai. Palieciet šajā pozīcijā 5 sekundes un pēc tam lēnām piecelieties vēlreiz. Atkārtojiet vingrinājumu 5 reizes.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert