Kādi ir rīta sāpju cēloņi kājās un pēdās?

Iespējamie rīta kāju un pēdu sāpju cēloņi Sāpēm kājās un pēdās no rīta var būt vairāki cēloņi. Viens no iespējamiem iemesliem ir gulēšana uz nelīdzenas virsmas, kas var izraisīt muskuļu krampjus. Pat ja jūs naktī nepārvietojaties, jums var rasties muskuļu krampji.

Tas ir īpaši izplatīts cilvēkiem, kuri cieš no reimatisma vai artrīta. Vēl viens iespējamais rīta kāju un pēdu sāpju cēlonis ir fiziskās aktivitātes trūkums. Ja jūs nesaņemat pietiekami daudz vingrinājumu, jums var rasties muskuļu krampji. Vingrojumi palīdz atslābināt muskuļus un uzlabo asinsriti.

Sāpju cēloņi kājās un pēdās

Kāju un pēdu sāpes ir izplatīta problēma daudziem cilvēkiem. Bieži vien tas ir saistīts ar vecumu vai fizisko aktivitāšu trūkumu. Faktiski kāju un pēdu sāpes var izraisīt arī citi faktori.

Viens no iespējamiem kāju un pēdu sāpju cēloņiem ir kalcija līmeņa nelīdzsvarotība organismā. Kalcijs ir nepieciešams veseliem kauliem un zobiem. Ja organisms neuzsūc pietiekami daudz kalcija, var rasties sāpes kājās un pēdās.

Vēl viens kāju un pēdu sāpju cēlonis var būt kaulu vai locītavu traumas vai slimības. Osteoartrīts, podagra un reimatisms ir bieži kāju un pēdu sāpju cēloņi. Ādas vai mīksto audu infekcija var izraisīt arī sāpes kājās un pēdās.

Dažkārt kāju un pēdu sāpju cēlonis ir neiroloģiskas slimības. Tie ietver nervu bojājumus, multiplo sklerozi (MS) un Parkinsona slimību. Asinsrites traucējumi var izraisīt arī kāju un pēdu sāpes. Pēc tam jūs ciešat no tā sauktā “aukstās pēdas sindroma”. Retos gadījumos audzēji var izraisīt arī sāpes kājās un pēdās.

Parasti tie ir labdabīgi audzēji, taču šādas sāpes var izraisīt arī ļaundabīgi audzēji. Ja ciešat no sāpēm kājās un/vai pēdās, noteikti jādodas pie ārsta, lai noteiktu precīzu cēloni. Tas ir vienīgais veids, kā uzsākt pareizu ārstēšanu.

Kā jūs varat mazināt šīs sāpes?

Ja jūs ciešat no rīta sāpēm kājās un pēdās, jūs varat atrast atvieglojumu, veicot dažas vienkāršas darbības. Pirmkārt, jums jāpārliecinās, ka dzerat pietiekami daudz ūdens. Dehidratācija var izraisīt sāpes kājās, īpaši, ja jūs daudz sēžat vai stāvat.

Jums vajadzētu arī pārskatīt savu uzturu un pārliecināties, ka saņemat pietiekami daudz barības vielu, piemēram, kalciju, D vitamīnu un magniju. Šīs uzturvielas ir svarīgas jūsu kaulu un locītavu veselībai. Regulāri vingrinājumi var arī uzlabot asinsriti jūsu kājās, tādējādi samazinot sāpes.

Kompresijas zeķes var arī palīdzēt, palielinot asins plūsmu un samazinot pietūkumu. Ja nepieciešams, jāapsver arī pretsāpju līdzekļi. Acetaminofēns (Tylenol) vai ibuprofēns (Advil) var palīdzēt ar vieglām vai mērenām sāpēm. Ja šie pasākumi nepalīdz, var būt medicīniska problēma, kurai nepieciešama ārstēšana. Šajā gadījumā noteikti jādodas pie ārsta.

SĪKĀKU INFORMĀCIJU PAR PRODUKTU VAR ​​ATRAST ŠEIT

Ko jūs varat darīt ar sāpēm?

Ja jūs ciešat no rīta sāpēm kājās un pēdās, varat izmēģināt dažus vienkāršus mājas aizsardzības līdzekļus, lai mazinātu sāpes. Tas satur:

– Atvēsināšana: uzklājiet aukstu kompresi vai aukstu drānu uz sāpīgajām vietām. Tas var mazināt sāpes un mazināt iekaisumu.

– Masāža: masējiet skartās vietas ar pirkstiem vai masieri. Tas stimulē asinsriti un atslābina muskuļus.

– Vingrinājums: kustieties pēc iespējas vairāk. Tas stimulē asinsriti un piešķir muskuļiem elastību.

– Stiepšanās vingrinājumi: veiciet kāju un pēdu stiepšanās vingrinājumus, lai izstieptu un atslābinātu muskuļus.

– Paceliet: paceliet kājas, ja lielāko daļu laika sēžat vai stāvat. Tas stimulē asinsriti un samazina pietūkumu. Ja sekojat šiem padomiem, jūsu kāju un pēdu sāpēm vajadzētu ātri izzust. Tomēr, ja tie saglabājas vai pat pasliktinās, jums jāredz ārsts, lai izslēgtu citus cēloņus.

Vingrinājumi kāju sāpēm

Ir dažādi vingrinājumi, kas var palīdzēt pret sāpēm kājās un pēdās. Vingrinājumi var stimulēt asins plūsmu, kas savukārt var mazināt sāpes. Efektīvi vingrinājumi ietver:

– Pirkstu vilkšana: apsēdieties uz krēsla un izstiepiet skarto kāju. Satveriet pirkstus ar pirkstiem un velciet tos uz augšu, cik vien iespējams. Turiet pozīciju 10 sekundes un atkārtojiet procesu piecas reizes.

– Kāju šūpotājs: stāviet uz kāpnēm vai citas paaugstinātas virsmas. Atbalstiet sevi ar rokām uz sienas vai margām un paceliet priekšējo kāju tā, lai uz pakāpiena būtu tikai aizmugurējā kāja.

Tagad šūpojiet uz priekšu un atpakaļ un jūtiet, kā jūsu kāju muskuļi saspringst un atslābinās. Atkārtojiet vingrinājumu 10 reizes. – Pietupieni: stāviet ar kājām, kas ir nedaudz platākas par plecu platumu, un salieciet ceļus, līdz jūsu augšstilbi ir paralēli grīdai. Palieciet šajā pozīcijā 5 sekundes un pēc tam lēnām piecelieties vēlreiz. Atkārtojiet vingrinājumu 5 reizes.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here