Kā novērst nagu sēnīti!

1. Kas ir nagu sēnīte?

Nagu sēnīte ir izplatīta slimība, ko izraisa sēnītes. Sēnītes var augt uz nagiem un arī zem nagiem. Nagu sēnīte nav bīstama, taču tā var būt ļoti neērta un nopietni bojāt nagus.

2. Nagu sēnītes cēloņi

Nagu sēnīte ir izplatīta ādas slimība, ko izraisa sēne. Stāvoklis visbiežāk skar kāju nagus, bet var ietekmēt arī roku nagus. Nagu sēnīte ir ne tikai neērta, bet arī var izraisīt nopietnas sekas. Nagu sēnīti izraisa sēne, kas atrodas ādas un nagu augšējos slāņos.

Lielākā daļa cilvēku saņem nagu sēnīti no saskares ar sēnīti. Šī sēne var izplatīties mitrā vidē, piemēram, vannas istabās vai peldbaseinos. To var pārnēsāt arī caur ciešiem apaviem vai zeķēm. Visizplatītākais nagu sēnīšu cēlonis ir sēne, ko sauc par Trichophyton rubrum. Šī sēne parasti dzīvo uz ādas un neizraisa simptomus. Tomēr noteiktās vidēs, piemēram, vannas istabās vai peldbaseinos, sēne var attīstīties un vairoties.

Ja sēne nokļūst uz nagiem, tā var iesakņoties un izraisīt nagu sēnīti. Nagu sēnīte nav bīstama, taču tā var būt neērta un izraisīt nopietnas komplikācijas. Slimība var izplatīties uz visu nagu (plakano epitēliju) un izraisīt trauslus, dzeltenus vai ieplaisājušus nagus. Smagos gadījumos nagu sēnīte var izraisīt ādas ap nagiem infekciju. Nagu sēnīte ir īpaši bīstama cilvēkiem ar cukura diabētu vai citiem stāvokļiem, kas ietekmē asinsriti.

3. Nagu sēnīšu profilakse

Ir dažas lietas, ko varat darīt, lai novērstu nagu sēnīti. Pirmkārt, jums vajadzētu saglabāt nagus tīrus un sausus. Ja uzkāpjat uz slapjas vai mitras zemes, valkājiet apavus ar zeķēm, lai kājas būtu sausas.

Valkājiet arī ērtus apavus, kas nav pārāk cieši. Regulāri apgrieziet roku un kāju nagus un neļaujiet tiem kļūt pārāk gariem. Nogrieziet nagus taisni un izvairieties no to locīšanas vai iespiedumiem. Neizmantojiet nagu vīles, kuras ir izmantojušas citas personas, un pirms lietošanas tās rūpīgi nomazgājiet ar ziepēm un ūdeni. Tāpat mēģiniet saglabāt savu ādu tīru un sausu. Ja svīst, nekavējoties rūpīgi nomazgājiet.

Valkājiet arī tīras drēbes un zeķes. Neizmantojiet citu cilvēku drēbes vai dvieļus. Regulāri mazgājiet drēbes karstā ūdenī, lai iznīcinātu baktērijas. Ja jums ir nagu sēnīte vai kādam no jūsu ģimenes locekļiem tā ir, jums jācenšas novērst sēnītes izplatīšanos. Neizmantojiet citu cilvēku roku vai kāju nagu grieznes vai vīles. Rūpīgi notīriet visus priekšmetus, kas ir nonākuši saskarē ar skartajiem nagiem. Tas ietver otas, dvieļus un palagus. Arī visas virsmas dezinficējiet ar dezinfekcijas līdzekli, kas iznīcina sēnīti.

Nagu sēnīte ir izplatīts stāvoklis, kas daudziem cilvēkiem rada neērtus simptomus. Visbiežāk sastopamie simptomi ir nieze, sāpes un dedzināšana skartajās vietās. Tomēr nagu sēnīte ir ne tikai neērta, bet arī var izraisīt nopietnas veselības problēmas, ja tā netiek savlaicīgi ārstēta. Lai novērstu nagu sēnīti, ir daži vienkārši padomi un ieteikumi, kurus varat ievērot. Pirmkārt, jums regulāri jāmazgā kājas un rūpīgi jāizžāvē.

Tas neļauj baktērijām un sēnītēm iekļūt ādā un vairoties. Otrkārt, regulāri jāapgriež kāju nagi un jāuztur tie tīri. Sēnītes var augt sabiezējušos vai ieplaisājošos nagos, tāpēc ir svarīgi uzturēt nagus labā stāvoklī. Treškārt, jums vienmēr jāvalkā kājas tīrās zeķēs un apavos. Tas samazina baktēriju un sēnīšu iekļūšanas ādā iespējamību. Ceturtkārt, jums vajadzētu mitrināt ķermeni ar pietiekami daudz ūdens, lai āda būtu veselīga. Un visbeidzot, jums regulāri jādezinficē apavi, īpaši, ja atrodaties sabiedriskās vietās, piemēram, vannas istabās vai dušās.

Tādā veidā jūs novēršat nagu sēnīti

ŠEIT VAR ATRAST VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PRODUKTU

4. Nagu sēnītes ārstēšana

Nagu sēnīte ir izplatīts un neērts stāvoklis, kas bieži tiek ilgstoši neārstēts. Tomēr daudzos gadījumos nagu sēnīti var veiksmīgi ārstēt. Ir vairākas nagu sēnītes ārstēšanas iespējas, sākot no lokālas ārstēšanas ar krēmiem un šķīdumiem līdz perorāliem medikamentiem. Lielākajai daļai cilvēku ar kāju nagu sēnīti nepieciešama vairāku procedūru kombinācija, lai pilnībā likvidētu sēnīti. Vietējā nagu sēnīšu ārstēšana parasti ietver krēmu vai šķīdumu lietošanu, kas iznīcina sēnīti. Šīs zāles parasti jālieto katru dienu, līdz nagu sēnīte pilnībā izzūd.

Dažos gadījumos var būt nepieciešams turpināt ārstēšanu ilgāku laiku, lai nodrošinātu, ka sēne neatgriežas. Iekšķīgi ievadāmas zāles parasti ir nepieciešamas, ja sēnītes likvidēšanai nepietiek tikai ar lokālu ārstēšanu. Šīs zāles darbojas no iekšpuses, nogalinot sēnīti, pirms tā var izplatīties tālāk.

Iekšķīgi lietojamās zāles parasti ir jālieto vairākas nedēļas. Tomēr dažos gadījumos var būt nepieciešams lietot zāles ilgāku laiku. Smagos nagu sēnīšu gadījumos var būt nepieciešams noņemt skarto nagu. Tomēr tas ir nepieciešams tikai retos gadījumos, un tas jāveic tikai pēc konsultēšanās ar ārstu. Skartā naga noņemšana parasti ir ātra un efektīva nagu sēnīšu ārstēšana.

Nagu sēnīte ir izplatīta infekcijas slimība, kas var izraisīt sāpīgus simptomus, ja to neārstē. Par laimi, ir efektīvas ārstēšanas iespējas, lai atbrīvotos no sēnītes. Ja slimo ar nagu sēnīti, vislabāk ir konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai dermatologu. Viņi var jums izrakstīt recepšu medikamentus, kas iznīcinās sēnīti.

Ir arī dažas bezrecepšu zāles, kuras var iegādāties aptiekā. Ārstējot nagu sēnīti, ir svarīgi rūpīgi ievērot norādījumus un turpināt ārstēšanu tik ilgi, cik ieteicis ārsts. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka sēne atgriezīsies. Ja jums ir nagu sēnīte, šādi pasākumi var palīdzēt samazināt atkārtotas inficēšanās risku:

– Valkājiet apavus un zeķes, kas izgatavotas no elpojoša materiāla, lai mitrums netiktu no jūsu kājām. – Regulāri mainiet zeķes un apavus, īpaši pēc peldēšanās vai dušas.

– Turiet kājas tīras un sausas. Katru dienu rūpīgi nomazgājiet kājas ar siltu ūdeni un ziepēm un pēc tam labi nosusiniet. – Neizmantojiet citu cilvēku roku vai kāju vannas vai pedikīra ierīces.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here